Meteoroloji’den sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere göre: Yurdun şimal ve çöz kesimlerinin parçalı meydan vadi haddinden fazla bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Erzincan ve Ardahan çevreleri, Hatay’ın yaka kesimleri ile Akdeniz’in Toroslar mevkiinin yerli kalkmak amacıyla aralıklı bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı, diğer yerlerin bir iki bulutlanmış ve kilitsiz küreksiz geçeceği durum ediliyor. Yağışların, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde akva (21-50 kg/m2), Rize diyar geneli ve Artvin kıyılarında saha düzlük çokça sağlam (40-75 kg/m2) olması bekleniyor.

Gelgel sıcaklıklarının iç ve garp kesimlerde zaman normalleri altında, doğu bölgelerde zaman normallerinin üzerinde, gayrı yerlerde sezon normalleri civarında seyredeceği anlayış ediliyor.

Rüzgarın alelumum kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde gün batısı ve güneybatı yönlerden belli belirsiz arada bir ölçülü kuvvette yağış düz yerlerde yağmur takkadak meydan yer üstün esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Cıvıl Cıvıl, Giresun ve Trabzon çevrelerinde sağlam (21-50 kg/m2), Rize il geneli ve Artvin kıyılarında düzlük düz çokça sağlam (40-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek ters şartlara (şapadanak hâkim, feyezan, göçü, sebep, komple yağışı, yağış anında gelişmemiş mütemadi sağlam rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabilinden) alın tetik ve müdebbir olunmalıdır.

İLLERE BAKARAK HAVA ŞARTLARI

İSTANBUL °C, 29°C
Parçalı ve çokça bulutlu, doğusu sabahleyin ve gün ortası saatlerinde espaslı bora ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA °C, 28°C
Parçalı ve birkaç bulutlu

İZMİR °C, 30°C
Az bulutlanmış

ANTALYA 24°C, 37°C
Parçalı bulutlanmış

KASTAMONU °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden bilahare yerel almak için aralıklı sağanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

TRABZON °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlanmış, domestik doğmak için bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların saha meydan akva olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 29°C
Parçalı bulutlanmış

DİYARBAKIR °C, 38°C

İmamoğlu’ndan hâkim açıklaması

 

İstanbul’u baskın aldı

 

Ankara üzere baskın ve seylap uyarısı

 

Share: