MetaVerse’deri beklentiler haddinden fazla efdal

Akıbet dönemde sevimsiz gücü haline geldiği MetaVerse’e balaban umutlar bağlayan Markka Zuckerberg, şirketinin ismini Facebook’fecir Meta’evet çevirerek bu projeye ne kadar inandığını göstermişti. Meta’nın tam gelecek planlarını MetaVerse’ü gerçeğe muhavvil ve ticari benzeri im haline getiren şeriklik olma hayali konusunda kuran Zuckerberg, bu hayalin tıpkı aktarılma şirkete, milyarlarca, başkaca yüz milyarlarca dolar para kazandıracağına inanıyor

Bildiğiniz kabilinden Meta akıbet dönemde yatırımlarını bu alana yöneltmiş durumda. Bire Bir yandan bu sanal dünyayı gerçeğe dönüştürecek yazılımlar üstünde çalışırken, bire bir yandan üstelik bu sayısal dünyaya açılan kapılar olacak VR gözlüklerini daha da geliştirerek oldukça realist tıpkı repertuvar sunmak üzere tam hale getirmeye çalışıyor. Fakat elan arasında Zuckerberg’in hayalini kurduğu anlamda tıpkı MetaVerse olmadığı üzere, mecmu bu yatırımlar şimdilik meccani kalıyor. Bu alana müteveccih yazılım ve donanımlara milyarlarca dolar harcayan Sermaye’nın buna değer yatırımcılarına sunabileceği gücük vadeli tıpkısı dirimlik kapısı bulunmuyor. Bu yüzden şu anda bu harcamalar şirketin sırtına ve toplumsal medya yoluyla elde ettiği gelirin sırtına binmiş durumda. Bu yüzden de Markka Zuckerberg, bu projenin potansiyelini temas fırsatta vurgulayarak yatırımcıları götürümlü olmaları konusunda ikna etmeye çalışıyor.

CNBC’nin Mad Money adlı programında bu proje üzerine mütekellim Mark Zuckerberg, 2030’a geldiğimizde 1 milyar kişinin MetaVerse kullanıcısı olacağını ve gelişigüzel birinin rastgele sene bu sayısal dünyada yüzlerce dolar harcayacağını söyledi. Zuckerberg’e göre 10 sene ortamında bu proje, yüz milyarlarca dolar dirimsel getiriyor olacak. Bunun cesim ayrımsız kısmı de Sermaye’nin eline geçiyor olacak. Çünkü ortaklık bugün Google Play Store ve Apple App Store’bile olduğu kabil MetaVerse’te alınıp satılan ürünlerden ve hizmetlerden behre almayı planlıyor.

Mavera yandan Markka Zuckerberg, kişi işletim sistemlerini ihdas planları hakkında üstelik konuştu. Meta’nın kişi işletim sistemini geliştirmeyi düşündüğünü söyledi. Mufassal vadede cihazları ile yazılımları arasındaki entegrasyonu nail olmak amacıyla öz işletim sistemlerine ihtiyaçları olacağını söyledi. Görünüşe göre Sermaye, geçenlerde Apple ve Google ile gelişigüzel öz işletim sistemi olan uygulayım bilimi devleri arasına katılacak.

Sermaye, Metaverse’üstelik giyecek mağazası açıyor

İnfo Envestisman’dan Metaverse daveti! İnfoVerse’birlikte avatarlı cevelan

Metaverse’de şarap fabrikası

 

Share: