Metaverse ekonomisi 13 trilyon dolara ulaşabilir

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ HABERLER SERVİSİ

Facebook’un sabık sene Sermaye adına yeniden markalaşmasından bu yana, Metaverse kavramı, mali hizmetlerde çalışan metanetli çokça firma için henüz yetişkin ayla geldi. Citigroup’un, ‘ Metaverse ve Para, Geleceğin Şifresini Çözme’ adlı 186 sayfalık raporunda, baziçe içi tokenlerden kriptoya, stablecoin’lere, CBDC’lere ve dünyalık birimine kadar seçme şeye ele makbuz. Rapora göre, tecim, müzakere, iletişim araçları, reklam, afiyet ve toplumsal işbirliği kadar kullanma örneklerini içeren cihazdan mutlak bir Metaverse, 2030 yılına kadar hep adreslenebilir bire bir pazarın 8 trilyon ila 13 trilyon dolar ortada olabileceğini hesap pusulası ediyor.

Ifade, 2003 yılında başlatılan ve 2021 yılına kadar 345 milyon mevhum mal, gayrimenkul ve bakım işlemiyle 650 milyon dolarlık ayrımsız GSYİH’ye ehil sanal acun olan Second Life örneği aktarılıyor. Second Life, prosedür maliyetlerini tenkis etmek üzere Linden doları geliştirdi. Bu aşama sayısal ifa sistemleri için koca benzeri adım namına yorumlandı.

Apple Nasip ve Google Nasip kabil cüzdanların, merkezi sıfır dünyadaki seçenekleri birlik adına entegre demek amacıyla desteklenen ifa adımlar attı. Bir Nice müşareket sayısal paralarla ticareti gündeme aldı.
Rusya’nın Ukrayna’yı karışma girişimi birlikte saklı yazı paraların önemini artırdı.

Önümüzdeki dönemde para kurumlarının kripto paralara müteveccih cesim hamleleri olması bekleniyor. BENDE merkezli envestisman bankaları bu alanda birimiler kuruyor.

Metaverse’e kimler envestisman yapacak?

 

SEC Başkanı’ndan kripto servet uyarısı

 

Nisan ayında öne çıkacak 3 saklı yazı projesi

 

Kriptonun geleceğini belirleyecek 3 gelişme

 

Gerçeklik zamanlı ödemeler kriptoyu gölgede bırakacak

 

Share: