Maxion İnci Ispit Grubu yeni fabrikasının temelini attı

Dünyanın yeryüzü şişman ispit üreticisi Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki olan Maxion İnci Ispit Grubu, kullanılmamış fabrikasının temelini attı. 2020’üstelik tamamlanması planlanan fabrikanın açılışıyla Maxion İnci Jant Grubu toplamda 5’inci fabrikasını hizmete almış olacak. Kullanılmamış yatırımla gelişigüzel bölgede ihracatta ve istihdamda yoğun tıpkı artış sağlanacak

Avrupa’nın tek lokasyondaki genişlik açık nişane yelpazesine topluluk ispit üreticisi Maxion İnci Ispit Grubu, Manisa’dahi yıpranmamış jant fabrikasının temelini attı. Maxion İnci Jant Grubu’nun 5’inci fabrikası 21 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Eskimemiş yatırımıyla mıntıka istihdamına katkı sağlanması amaçlanan, istihsal ve depolama faaliyetlerinin beraberinde yönetsel bina olarak birlikte kullanılacak eskimemiş fabrikanın, Grubun jant üretim kapasitesini ve yayın çeşitliliğini artırmaya yönelik 2020 yılında hizmete alınması civar görülüyor.

Mustafa Zaim: Ülkemizi küresel otomotiv sanayinde başarıyla künde ediyoruz

Anne atma töreninde konuşan Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Avrupa’nın genişlik şişman jant istihsal komplekslerinden biri olan Maxion İnci Ispit Grubu kendisine zaman 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığımız dış satım ciromuzun yüzdelik 80’kayınbirader oluşturuyor. 60’ın üzerinde ülkede jantlarımız dönüyor ve tığ bu tabloyla çekicilik duyuyoruz. Başarılarla mahmul aynı yılı daha geride bırakmanın verdiği çekinmezlik ve gururla sektörümüzde reis olarak yolumuza sakıncasız adımlarla büyüyerek bitmeme ediyoruz. Maxion İnci Jant Grubu bugün çok eleştiri tıpkı zamanda bakir ve bizim amacıyla çokça önemli bire bir yatırımı daha gerçekleştiriyor” dedi.

Zaim sözlerine, “Ortaklığımız, zaman temelini attığımız bu 5’inci üretimlik yatırımı ile henüz üstelik sağlamlaşıyor. Bakir fabrikamızı faaliyete geçirdiğimizde, elde ettiğimiz başarılara yenilerini ekleyeceğimize olan inancım parçalanmamış. Dünyanın dört yanına gönderdiğimiz ürünlerimizle ve ortaklarımız Maxion Wheels ve İnci Ana Ortaklık’den aldığımız güçle ve ülkemize duyduğumuz güvenle yatırımlarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Odağımıza aldığımız innovasyon ve Endüstri 4.0 atılımlarımızla fark yaratacağız. Başarılı finansal ve operasyonel performansımızı sürdürürken, yıpranmamış yatırımlarımız ve yetenek tasarruf oranlarımızdaki artışlar sebebiyle, ülkemizin istihdamına gösterişli katkıda bulunmaya devam ederken artan ihracatımızla ülkemiz namına henüz aşkın ilişik değer yaratabileceğimiz için mutluyuz. Bu envestisman, ülkemize ve ülkemiz insanına, cümle çalışalarımıza duyulan güvenin da tıpkı kanıtıdır. Yıpranmamış yatırımımız özellikle ülkemiz atılmak üzere bütün paydaşlarımıza aynalı olmasını dilerim” diyerek devam etti.

Share: