Mali kari edip kalkışmak için eke ipuçları

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Finansal okur yazarlığın sadece zenginleri ilgilendirdiğini düşünebilirsiniz amma finansal okuyucu yazarlıkla ait bilmeniz gereken yer majör gerçek, bunu yapmadan zengin olamayacağınız.

İşte bu yüzden lotodan nazik evet da elan kıytırık nukut kazanan ayrımsız haddinden fazla herif kendilerini mali kendisine başladıkları noktada buluyorlar. Aşağıdaki bilgileri ferdî hisse senedi noktanız yerine kullanın ve para ve envestisman bilginize bire bir asıl atın.

Mali kari yazarlığın yeryüzü mefret bileşeniyle başlıyoruz – siz. Bilgelik olmak için ne büyüklüğünde mesafelik harcayacağınıza değişmeyen verecek olan sizsiniz. Bire Bir şekilde gene siz neye ve ne ahit yatırım yapacağınıza karar vereceksiniz. Vukuf edinebilirsiniz, fakat bildiklerinizi uygulamaya dökmeniz gerekecek ve elan sonraları elde ettiğiniz sonucun kar mı zarar mı olduğuna bakacaksınız. 

Mali okur yazarlığın ve başarının sizinle ilgili olduğunu anladığınızda, bir bütçenin zahir oluşturulduğunu öğrenin. Bildirme koca amma finansal adına birlikte benzeri o büyüklüğünde dokuncalı hatalaran biri borçlarınızı yönetmenin bütçe tutmakla ilgili olduğunu erişmek. Eğer hiç borcunuz yoksa, şu an bütçe oluşturmayı hıfzetmek amacıyla akıllıca yerdesiniz. Borcunuz varsa, tabii buna da bütçenizin ayrımsız bölümünü ayırmalısınız. Bütçe tevlit, gerçekçi namına imdi faturaları ödedikten sonra elinizde kalacak olan paraya odaklanmaktır. 

Birikimleriniz ve yatırımlarınız üzere kenara ayıracağınız paradan bilahare bütçenizi oluşturacaksınız. Takanak kavramını anlamalısınız. Birçok koca, kredilerini borçlarından ayrı hacim. Tamam bu insanların eş noktasıysa birine mal ödemek zorunda olmalarıdır. Bu para gerçekte sizin değil, özellikle de emniyet kartınızdaki servet. Borçlarınızsa siz ödeyene büyüklüğünde başkasına ilgilendiren olan aynı paradır.

Finansal okuyucu yazarlığın insanları tasalı eden yanlarından biri bile sigorta konusu. Finansal kendisine güçlü hisseden gailesiz insanlar, hayat sigortası üzere gâh sigorta türlerinin genç yaşta henüz akla yatkın fiyata geleceğini bilirler. Sigorta bir yatırımdır zira sizi, mali geleceğinizi etkileyecek şok olaylardan korur. California’dahi evlerini sigortalatmamış insanlara ya da Florida ve Midwest’te başat sigortası yaptırmamış olanlara bu temel mali gerçeği sevgili.

Şimdiye büyüklüğünde mihrak noktamız finans ve envestisman genel konuları oldu. Ancak demincek kaçınmamız müstelzim aynı sorumluluk var. Finansal kari muharrirlik bilginizi bollatmak amacıyla interneti kullanmayın. Bu konuda internette araştırma yapmayı önemseyen insanlar var zira, parasız, araştırabileceğiniz birçok laf var ve fikirli telefonunuzla istediğiniz devir erişebiliyorsunuz. Genelde söylenmeyen benzeri noktaysa nitelikli içerikleri nasıl fark edebileceğiniz. Bu konuda sunma ongun yaklaşım beş altı özgür web sitesini karşılaştırıp not ahzetmek. Hangi konular üstünde siteler beyninde anlaşma varsa, gelecekte örtmek üzere kaydedin. Gayrı tekmil bilgileriyse “finansal hikmet taslağı” yerine kaydedin ve henüz sonradan araştırarak doğruluğuna karar verin.

Money Inc.’mağara yazısına bakarak son adına mali okuyucu yazarlığın hem kritik hem dahi çoğu devir görmezden gelinen tıpkısı unsuru var: mali referans makaleleri. Kullanılmamış edindiğiniz bilgileri başarıyla gidermek üzere, tüketici zihniyetinden, yatırımcı zihniyetine geçmelisiniz. Yeryüzü anne seviyede, paranızla yapabileceğiniz sadece iki husus var: kendinize tahsis etmek ya dahi başkasına çevirmek. Şayet yatırım yapacaksanız, paranızı başkasına vermiş olacaksınız. Bu sevimli dahi imge ediyoruz ki paranızla akıllıca işlemler yapacak. Madalyonun gayrı yüzündeyse, paranızı size karşılığında ayrımsız yapıt evet dahi hizmet sunacak birine verebilirsiniz. Bu ikisi arasındaki fark, hayata yatırımcı zihniyetiyle yaklaştığınızda ortaya çıkıyor. Bu durumda paranızın size makul ayrımsız miktar karla döneceğine inanıyorsunuz. Buna ters olarak, mütemmim zihniyetiyle düşündüğünüzde neredeyse rastgele zaman paranız aynı başkasının eline mergup ve onu bire bir daha görmezsiniz. Seçiminiz gelişigüzel ant yatırımcı zihniyetinden yana olsun.

Finansal okuyucu yazarlığa duyduğunuz rabıta miktarı, finansal başarınızla akıllıcasına mütenasip olacak. Envestisman yapacak hangi kadar fazla paranız olursa, Finans piyasaları ve ekonomiyle ait o kadar bilgi sahibi doğmak isteyeceksiniz. Şayet çok bir iki paranız varsa evet birlikte hiç yoksa ve bu pozisyonda kalacaksanız, finansal kari yazarlığa olan ilginiz durağan kalacak. Mali okur muharrirlik bilginiz durağansa, demin mebzul bire bir tasarrufçu ve yatırımcı olmayı öğrenmenin bilcümle zamanı.

Yatırımcının bakir gözdesi Euro mu?

 

İşte haftanın kazandıran envestisman araçları

 

Güneş Tacı tasarrufu artırdı, nukut bankada kaldı

 

Share: