Makine sahibi tevessül etmek lükse mi dönüşüyor?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Otomotiv endüstrisi, mufassal süredir pandemi sürecinin illet olduğu hazırlık zinciri kesintileri ve yıpranmamış araba kıtlığı ile savaşım ediyor. Fakat görünüşe göre sivri otomobil pazarı bu olumsuzluklardan mütehammil etkilenmiyor.

MEMLUK’li Cox Automotive’e ait bir vesile valüasyon şirketi olan Kelley Blue Book’un verilerine göre katmerli açkı alımları Haziran ayında gerçekleşen toplam makine satışlarının yüzde 18’kayınbirader oluşturuyor. Fortune’dan Christine Mui’nin haberine bakarak, alıcıların sayı farkı adına temas eskimemiş çılgın vasıta üzere 66.476 dolar ödediği müfrit araba piyasasında bu miktar şimdiye büyüklüğünde kaydedilen sunma faziletkâr bedel olma özelliği taşıyor.

Yüksek enflasyona rağmen ekstrem dil satışları artıyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, son 40 yılın yer erdemli enflasyonunun yaşandığı bu dönemde makine fiyatları dahi artmaya devam ediyor. Akıbet yayınlanan Mütemmim Fiyat Endeksi raporuna bakarak Haziran ayında sıfır çevirgeç fiyatları bir önceki ayak tabanı bakarak yüzdelik 0,7 oranında artarken, ikinci el vasıta fiyatları ise yüzdelik 1,6 oranında çoğalma gösterdi.

Aşırı araçların mecmu makine satışları içindeki payının artması, cemi kullanılmamış araçlar amacıyla sayı farkı prosedür fiyatını 48,043 dolara çıkararak rekor seviyeye yükseltmiş oldu. Bu nicelik, sayı farkı ayrımsız KUL vatandaşının 46 haftalık kazancına denk geliyor. Fiyatların bu derece yükselmesi, elden bağıl daha ensesi kalın BENDE’lilerin eskimemiş bire bir dil için ifa yapabilmesi anlamına geliyor. Buna rağmen, ÇAKER merkezli Pew Araştırı Merkezi 2018 yılı verileri, Amerikalıların beşte birinin peş gelirli hanelerde yaşadığını gösteriyor. Bu ihtişam ulusal ortalamanın iki katından fazlasına balya geliyor. Bire Bir eksantrik deyişle, BENDE’üstelik art ve itidalli-ense sınıf büyüdükçe, satılan ölçüsüz otomobillerin hep satış içindeki payı dahi artıyor.

Umum yeni vesait amacıyla sayı farkı satış fiyatı 48,043 dolara çıkarak rekor seviyeye yükselmiş durumda. Bu misil, averaj bir KÖLE vatandaşının 46 haftalık kazancına denk geliyor.

Cox Automotive Başlangıç Ekonomisti Jonathan Smoke, ortalama hanehalkı amacıyla satın alınabilirliğin tek bu kadar biberli ve pres olmadığını belirtiyor. Smoke, yıpranmamış çevirici pazarı için ise bunun mecmu tersinin makbul olduğunu söylüyor. Smoke, “Eskimemiş miftah pazarına bilge olan demografi için satın alınabilirlik, tıpkı dava olmaktan çokça uzak” şeklinde konuşuyor.

Elektrikli vesait da müfrit statüsünde

Kullanıcıların enflasyondan kaynaklı faziletkâr benzen fiyatları dolayısıyla seçkin aktarılma sayıları artan şekilde elektrikli araçlara yönelmesi, elektrikli araçların üstelik aşırı değer bölgesine girmesine illet oluyor. Kelly Blue Book’un tahminlerine göre, kullanılmamış tıpkı elektrikli aracın averaj fiyatı Haziran ayında 66 bin doları aşmış durumda. Bu rakam bir önceki aya göre yüzdelik 3,8’lik, tıpkısı eski yıla göre ise yüzdelik 13,7’lik benzeri artışa değer geliyor.

Liderlik Tesla’de

ABD ölçüsüz otomobil piyasasında liderliği Tesla üstleniyor. Tesla’yı Mercedes-Benz ve BMW takip ediyor. ESIR merkezli bitiren kredisi şirketi Experian’ın verilerine göre, Elon Musk’ın elektrikli araç şirketi Tesla, bu yılın evvel yarısında toplanmış BENDE çılgın otomobil satışlarının yüzde 21,6’sını gerçekleştirdi. Bu sene Haziran ayına büyüklüğünde tahminî 180 bin Tesla uzlaştırıcı satılırken BMW ve Lexus sırasıyla 133 bin ve 112 bin baş döndürücü vasıta satışı gerçekleştirdi.

Aylık ödemelerin rekor seviyelere ulaşması başkaca zaman zaman icar seviyelerinin konusunda çıkması ve makine üreticilerinin devam fail tedbir sorunlarıyla yüz yüze kalmalarına karşın, hele sivri otomobillere müteveccih mütemmim talebi tüvana kalmaya bitmeme ediyor. Makine piyasasındaki bu elektrik, düşük sayıda araca topluluk birçok bayiinin ellerindeki araçları pejmürde fiyatının üstünde satmasına dahi imkan veriyor. Vakit Kaybetmeden tıpkı yıl önceki begayet araçlar, etiket fiyatının ortalama 825 dolar altına satılırken, Kelley Blue Book verilerine bakarak, alıcılar Haziran ayında müfrit vesait üzere kimlik fiyatının sayı farkı 1,069 dolar üzerinde ödüyor. Bu süreçte Mercedes-Benz ve Kia kabilinden markaların eskimemiş şalter satışları dahi averaj yüzde 8,7 artım gösteriyor.

Cox Automotive Idareci Asistanı Michelle Krebs, araçların bir müddet daha fiyatlı kalmasını beklediklerini söylüyor. Krebs, “Arzda bir çoğalma gözlemlemememize rağmen otomobillere yönelik kâm hala ruhlu seyrediyor. Bitmeme eden bağan bildirme ve efdal istek, fiyatları efdal tutmaya devam edecektir” diyor.

Otomotiv ihracatı haziranda yüzdelik 18 arttı

 

Avrupa borsalarını otomotiv hisseleri sırtladı

 

Otomotiv sektöründen 2,3 bilyon dolarlık ihracat

 

Share: