Londra Yunus Emre Enstitüsünde “Yunus’un İzinde” ünlü koşma ve enstrüman dinletisi düzenlendi

İngiltere’üstelik Londra Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Serdar Tuncer ile “Yunus’un İzinde” adlı şiir ve saz dinletisi düzenlendi.

Londra Aziziye Camii ve Luton Türk Firez Merkezi’nin katkılarıyla Londra ve Luton kentinde 28-29 Ocak’ta planlı programa YEE sülale sahipliği yaptı.

Programa, göstergeç programcısı ve edip Serdar Tuncer, Bosna Hersekli sanatçı Zejd Soto ve Londra YEE Müdürü Mehmet Karakuş katıldı.

Karakuş, burada yaptığı küşat konuşmasında, etkinlik eliyle dinleyicilerin, Yunus’un izinde ufak de olsa tıpkısı etap atabilmesinin tümce için benzeri idrak olabileceğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının arkası sıra Başkumandan Tuncer, Yunus Emre’nin şiirlerini okudu, kıssalar ve islam gizemciliği büyüklerinin hayatlarından anekdotlar paylaştı.

Bosnalı artist Soto birlikte “Çok Aldı Benden Beni”, “Gönüller Yapmaya Geldim”, “Tıpkısı Kat Umu Yıktın ise”, “Miskinlikte Buldular”, “Adalet Çalabım Doğruluk Çalabım”, “Gel Gör Beni” gibi Yunus Emre’nin dünya görüşünün derinliğini yansıtan eserlerini seslendirdi.

Yakın zamanda Köln, Amsterdam, Varşova, Berlin, Viyana ve Linz’da gerçekleşen aktiflik, İngiltere’da üstelik bağ gördü.

Share: