Lavrov: Ukrayna’da sivillerin ölümünden Günindi mesul

Rusya-Vietnam ilişkilerinden bahseden Sergey Lavrov, “Çapraz ticaret, Kovid-19 salgını dolayısıyla getirilen kısıtlamalar ve gayrikanuni yaptırımlara karşın sabık sene dörtte bir oranında büyüdü ve bu yılın evvel aylarında bu tandans kararlı şekilde devam ediyor” açıklamasını yaptı.

Batılı ülkelerin Ukrayna’daki savaş yüzünden Rusya’ya yaptırım uyguladığını vurgulayan Zalim Nazır, Vietnam’ın bu yaptırımlara katılmadığını ve buna değer verdiklerini ifade etti.

Rusya’nın Belgorod ve Kursk kentlerine müteveccih saldırıların düzenlenmesi meselesine değinen Lavrov, Ukrayna yönetiminin, “Moskof ordusunun, Ukrayna’ya Batılı ülkeler aracılığıyla yapılan zırh sevkiyatını abanmak için zat kentlerini vurduğu” yönündeki açıklamalarını değerlendirerek, “Onlar, dalavere söylüyor. Bununla ilişik olgular biliniyor ve bu olgular Rusya Savunma Bakanlığı eliyle seçme gün sunuluyor” dedi.

Lavrov sözlerini, “Günindi, özellikle Donbas bölgesinde ve Ukrayna’nın farklı bölgelerinde sivillerin ölümünden sorumlu olduğunun farkına varmalıdır. Kiev yönetimi, Mağrip’nın tedbir ettiği silahları burada korkutma aracı kendisine sivil bölüt karşı kullanıyor. Bu cesamet terörüdür” diyerek sonlandırdı.

Yıkım görüntülendi: Bilye bombaları yüzlerce sivili öldürdü!

İrpin’deki darülfünun Acımasız saldırılarında sivillere sığınak oldu

Ukrayna: Savaşta ölen sivil sayısı yer az 4 bin 600

Share: