Kütahya’da ‘Kültür Endüstrileri Yolunda Tüvana Girişimciler’ projesi

Firez ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla desteklenen ve Kütahya Belediyesi’nin proje paydaşı olduğu ‘Hars Endüstrileri Yolunda Dinç Girişimciler’ proje koordinatörü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pir Sanatlar Iz Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kaynak Yazkaç, Belediye Reisi Bilen Işık’ı makamında musahabe ederek proje için bilgelik verdi.

UNESCO Şehirler Ağına, Konuşma ve El Sanatları alanında akseptans edilen Kütahya, Kütahya Belediyesi öncülüğünde bir nice projeyi hayata geçirmeye devam ediyor. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pir Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bulak Yazkaç’ın proje koordinatörlüğünü yaptığı, Firez ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Gelecek Gençlerin’ Firez Endüstrileri bindi programı çerçevesinde gerçekleşecek olan, Uray ile Kütahya DPÜ Iyice Sanatlar Meslek Yüksekokulu’nun işbirliğinde yürütülecek ‘Kültür Endüstrileri Yolunda Gailesiz Girişimciler’ projesiyle gençlerimiz kültür endüstrileri alanında isteklendirme edilecek.

Proje tanıtımı ve yapılacak teşrikimesai üzere Komutan Işık’ı makamında konuşma fail Doç. Dr. Yazkaç, proje ile alay malay Kütahya’nın kültürel mirasının gençlerle birlikte gelecek nesillere taşınacağını ifade etti.

Kütahya’nın 7 bin almanak tarihi geçmişi ile acun kentleri ortada balaban ayrımsız yerde olduğunu dile getiren Komutan Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın, UNESCO Şehriler Ağı’na Sanat ve Umum Sanatları alanında Türkiye’den katılan ilk şehir olduğunu hatırlatarak, hazırlanan bu proje ile kültürel mirasımızın gençlerle gelişigüzel elan üst noktalara taşınacağını rapor etti.

Kütahya Belediyesi’nin ekin, konuşma ve halk sanatları alanında büyük projeleri hayata geçirerek, dünyadaki bilinirliliğini artırdığını ifade eden Işık, bu yüce projeye paydaş olmaktan duyduğu memnuniyeti rapor ederek, Doç. Dr. Bulak Yazkaç’a teşekkür etti. – KÜTAHYA

Share: