Kurumsalların tercihi kızıl değil Bitcoin

Bitcoin (BTC), bu hafta yüzdelik 35 değer kazanarak 50 bin dolar direncini kırdı ve baştan 1 trilyon dolar piyasa değerine ehil benzeri dirlik oldu.

JPMorgan’ın perşembe haset müşterileri ile paylaştığı bildiriye göre, BTC fiyatındaki akıbet artışın ardındaki sunma nazik hareketli, enflasyondan tevakki etmek talip kurumsal yatırımcılar.

“Yatırımcılar ortada baştan su yüzüne çıkan para şişkinliği endişeleri, Bitcoin’in enflasyona karşı siper adına yeniden bağ görmesini sağladı” diye niteleyerek tamlayan analistler, BTC’nin altına nazaran esas değeri üzerine matlup değişikliği olduğunu ileri sürdü.

“Kurumsal yatırımcılar, ihtimal da enflasyona cebin altından elan dolgunca bire bir esirgeme yerine gördükleri için Bitcoin’e dümbelek dönüyor gibi gözüküyor”

Kurumsal yatırımcılar bu kararlarında bekâr değil: Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada saklı yazı paraların artık portföyünde altından henüz çok düzlük kapladığını belirtti.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e gösterdiği bu demet, tekrar JPMorgan aracılığıyla mayıs ayında yayınlanan anlatım ile çelişiyor. Dev bankanın analistleri, bahis konusu raporda nazik yatırımcıların Bitcoin’den çıkıp altına yöneldiğini gelecek sürmüştü.

JPMorgan, akıbet rallinin ardında iki etmen henüz olduğunu düşünüyor:

“ESIR’li politikacılar, kripto paraların kullanımını ve madenciliğini yasaklama üzerine Çin’i izleyemeyeceklerinin garantisini verdi” diye belirten analistler, şöyle ekledi:

“El Salvador’un Bitcoin kullanmaya başlaması, Lightning Network ve layer 2 ifa çözümlerinin dahi büyümesini tetikledi.”

Bitcoin, iz saati itibarıyla 55.678 dolardan prosedür görüyor.

Wall Street devleri kripto paralara akın ediyor

KÖLE’den saklı yazı para borsalarına tartı

‘Bitcoin için 50 bin dolar müzaheret etmek üzere’

 

Share: