Kripto yatırımlarında nelere dikkat etmeli?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Günümüzün finansal açıdan kurnaz gençleri, kripto dünyalık birimi, blockchain ve NFT’ler için az çok amatör. Bu zihayat yatırımcıların çoğu, alelumum volatilitesi faziletkâr varlık sınıfına kuşkusuz para yatırmaya başlamaları gerektiğini düşkünlük ediyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre uzmanlar, yeni yatırımcıların kripto servet biriminden ırak durmalarına lüzumlu olmadığını söylüyor. Ancak kendilerini geçim sınıfı konusunda eğitmeleri ve ortalık oynaklıklarından sakınmak için vacip önlemleri aldıklarından sakıncasız olmaları gerektiği üzerine uyarıyorlar.

Sayısal erinç danışmanlığı firması BKCM’mağara Kurucusu ve CEO’su Brian Kelly CNBC’deki açıklamasında, “Ben bu piyasaya bir lahzada girmenizi düşünüyorum. Fakat uygun miktarda antre yapın” ifadelerine yer verdi.

Hangi büyüklüğünde yatırım yapmalı?

Kelly, saklı yazı servet birimleri behre senetleri ve tahviller üzere farklı varlıklardan haddinden fazla daha bakir olduğundan, bu asıl varlıklara yatırım yapmanın değişik riskler taşıdığını söyledi. Saklı Yazı uzmanı bu riski dengelemek amacıyla saklı yazı yatırımlarının yatırıma yönlendirilen toplam paranın adi aynı kısmı olmasını öneriyor.

Saklı Yazı uzmanı, “Envestisman portföyü olan çoğu insana rastgele zaman söylediğim şey, pay senetlerine veya tahvillere envestisman yapacağınızın paranın %5’ini yahut elan azını kabul etmek ve kriptoya koymaktır” dedi. Kelly’e göre bu şekilde, saklı yazı para birimi kazanan tıpkı konu haline gelmezse, ötede kayıplardan sığınma bile sağlanabilir.

Kelly söz konusu stratejinin uygulanması halinde saklı yazı paralarda bir dekadans yaşandığında haddinden fazla nazik tıpkısı kaybolma verilmeyeceğine dikkat çekti: “Bu acıtacaktır ancak hayatınızı değiştirmeyecektir.

Farklı taraftan, saklı yazı servet birimi katlanarak büyürse, baştaki %5’mağara portföylerin kebir aynı parçası olabileceğine üstelik dikkat çekti. Kelly, “Aynı başka yatırımlarda olduğu kabilinden umum iş boyut büyüklüğü ve riziko yönetimi ile ait. İnsanların ana sorumluluk yaptığı saha, acul ayrımsız şekilde zengin olmaya harıldamak istedikleri üzere çokça şişman oynamalarıdır” dedi.

Değişik uzmanlarsa, yatırımcıların yalnızca kaybetmeyi kabul edebilecekleri şeyler üzerinden envestisman yapmasını öneriyor.

FTX Group’un CEO’su ve Kurucu Ortağı Sam Bankman-Fried, “Katiyen amma asla cümle yerine anlamadığınız veya büyük miktarda volatilitesi olan bire bir şeye kaybetmeyi kabul edeceğinizden daha aşkın mal harcamayın” uyarısında bulunuyor.

Yatırıma zahir başlamalı?

Kripto servet birimine yahut NFT’lere ne kadar mülk kaplamak istendiği belirledikten sonraları, varlıkları mecmu yerine çakmak amacıyla devir yazmak gerekiyor. Bankman-Fried’e bakarak bunun benzeri kısmı ayrımlı ürünler ve platformlar korumak.

Saklı Yazı uzmanı “Saklı Yazı para birimlerinin hangi olduğu, NFT’lerin ne olduğu, platformların ne olduğu, borsaların hangi olduğu, blok zincirlerinin ne olduğu ve cüzdanların hangi olduğu için dip tıpkı anlayışa sahip olmak bayağı print” dedi.

Bankman-Fried, imtihan amacıyla az miktarda parayla ayrımlı yerlerde beş altı farklı hesap açmayı öneriyor. Peşi Sıra, değişik varlıkları tutmanın, satın almanın, satmanın ve hatta ayrımsız blok zincirinde tıpkısı prosedür göndermenin hangi anlama geldiğini yakalamak amacıyla hesaplardaki bulunan cemi özelliklerden yararlanılmasını tavsiye ediyor.

“Bu akıbet namına size işlerin lacerem yürüdüğü için gelişigüzel müşavere veya okumanın yapabileceğinden haddinden fazla elan fazlasını öğretecek” dedi.

Saklı Yazı mülk birimlerinin gücü

Uzmanlar, kripto para biriminin ve farklı sayısal varlıkların kasırga donör geleceğine işaret ediyor. Zira sayısal varlıklar anadan görme yerine finansal sistemin dışında bırakılan grupların erişimi sayesinde genişleyerek mali hizmetler sektörünün manzarasını değiştiriyorlar.

Blockchain Vakfı İcra Direktörü Cleve Mesidor konuyla ait açıklamasında, “Esasen saklı yazı servet birimini harekete geçiren tabandaki hareketliliği gördük ve bu yüzden anadan görme finansal sistemin dışında bırakılan toplulukların sisteme katılabildiğine tanık oldunuz” ifadelerine saha veriyor.

Pew Araştırma Merkezi’nin verilerine bakarak, Asyalı, Gündüz Feneri ve Hispanik yetişkinlerin kripto mal birimlerine yatırım yaptıklarını veya bu alanda ticaret yaptıklarını söyleme olasılıkları haddinden fazla elan yüksek

Mesidor, “Sistemin dışında bırakılanlar bu kullanılmamış mülk birimini kucaklıyor” dedi. Kripto uzmanı ayrıca, Ukrayna’daki çatışmanın, kripto dünyalık biriminin savaştan zarar görmüş mağdurlar üzere lacerem müfit aynı komütatör olabileceğini gösterdiğini birlikte söyledi. Zira memleketlerinde sakladıkları varlıklara erişemeyen çarpışma mağdurları kripto nukut tarafından birikimlerine ulaşabiliyor.

Saklı Yazı milyarderi servetinin %99’unu dağıtacak

 

NFT’nin Türkçesi muhtemelen oldu

 

Çip endüstrisinde kıtlığa alın envestisman hedefi

 

WhatsApp yüklü mı olacak?

 

Share: