Kripto paralardaki anif satışlar sabit coinlere yaradı

Ayrıntılı süredir ayı piyasasında olan ve toparlanma işaretleri gösterdikçe gine düşüşe sabık kripto mal borsaları üzere ABD’li dev vezneci JP Morgan’ın müşterilerinin yüzdelik 40’ı yükseliş öngörüyor.

Banka müşterileri arasında yapılan ankete göre Bitcoin fiyatlarında yükseliş beklentisi devam ederken yıl böylece 100 bin dolara algı hedefi dahi zayıfladı. 2022 yılından sonra 100 bin dolara ulaşabileceğini belirten alıcı oranı ise yüzdelik 5’te kaldı.

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou “Bizim Bitcoin vadelilerini anne kayran Bitcoin kondisyon göstergemiz taşkın satış bölgesinde” açıklamasını yaptı. Panigirtzoglou, Bitcoin için adil fiyatın 35-73 bin dolar aralığı olduğunu tabir etti.

ÜLKELER ENERJİ KITLIĞI NEDENİYLE MADENCİLİĞİ YASAKLIYOR

Kripto paralara alın özellikle Çin oluşmak üzere bir nice talih kullanılmamış yasaklar uyguluyor. Enerji fiyatlarının yükseldiği ortamda Kripto Para madenciliği düzenlemek zorlaşırken ülkeler erke kıtlığı zımnında kripto mülk madenciliğini yasaklıyor.

en üst Kosova’nın yaptığı girişim ile gelişigüzel saklı yazı dünyalık madenciliği cihazlarına üstelik el konulmaya başlandı.

HAFİF TOPARLANMA

Anif koca dalgası içinde olan Bitcoin Kasım ayında gördüğü 69 bin dolar tarihi zirvesinin arkası sıra cemaziyelevvel 40 bin dolar seviyesine geriledi. Tarihi zirvesinden yüzdelik 42 oranında uzaklaşan Bitcoin’in dominansı toparlanma işaretleri gösterse da ayıların baskınlığı devam ediyor.

Bitcoin saat 08:10 bakımından yüzdelik 1 oranında primle 42 bin 227 dolar seviyelerinde iş görüyor.

ABD’bile pahalılık artışı Bitcoin fiyatını 30 bin dolara düşürebilir

 

JP Morgan’dan Türkiye amacıyla para şişkinliği tahmini

 

Share: