Kripto paralarda toparlanma sinyalleri

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Kripto servet birimlerinde hafta başında tanıdık mir dalgası hafifledi. Anif düşüşle gelişigüzel milyarlarca doları silen Bitcoin serencam iki günce performansıyla yatırımcılarına toparlanma ümidi verdi.

Coindesk verilerine göre 7 Eylül’dahi dakikalar içerisinde %17 sakıt Bitcoin günü %10’luk düşüşle kapatmıştı. Dünyanın en şişman mal birimi 8 Eylül’bile kaydettiği %1’lik yükselişin arkası sıra devir içerisinde Türkiye saatiyle 16.20 itibariyle %1,85 yükselişle 46.990 dolardan fiyatlanıyor.

Bitcoin fiyatlarındaki hareketliliğin yavaşlamasıyla Ether üzere değişik kripto dünyalık birimlerinde de dangadak cıvıltı azaldı.

Financial News’in haberine göre, Bitcoin’mağara en son koca dalgasına bozukluk olacak nitelikte hiçbir katalizör bulunmuyor. Analistlerin görüşlerine göre geçtiğimiz Orak Ayı ayından bu yana Bitcoin’mağara değerindeki %70’lik artışın gerçekleşmesinin peşi sıra Umum Salvador’un 7 Eylül tarihinde Bitcoin’i resmi servet bilimi kendisine kabul etmesi yatırımcıların fayda satışı yapmasına posta açtı.

Saklı Yazı servet yatırımcıları akıbet zamanlarda Bitcoin’in dışındaki para birimlerine olan yatırımlarını artırarak Ethereum ve Cardano kadar blockchainlere desteğini gösterdi ve NFT’lerin fiyatlarını artırdı.

Analistlere bakarak, Bitcoin ve sair dijital varlıkların fiyatları tıpkı süredir düşüntülü yatırımcı duyarlılığı sebebiyle gerginleşmişti. Faziletli değer beklentileri, toplumsal medyadaki adlı isimlerin Twitter mesajları ve düşüntülü yatırım yapmayı hedefleyen yatırımcı grupları piyasanın gerginleşmesine defa açmıştı.

Akıbet çöküşle alay malay Bitcoin Alım Satım gününden bu yana meydan değerinin 93 bilyon dolarlık kısmını sildi. Başka kripto para birimlerine bakıldığındaysa Ether 61 bilyon dolar, Cardano blockhain para birimi Cezire ise 13 milyar dolar etraf değeri kaybetti.

Londra merkezli ticaret firması AvaTrade’İn Mebde Piyasa Analisti Naeem Aslam konuyla ait yorumlarında, “Fayda satışları benzeri süredir öngörülüyordu. Bizim görüşümüze bakarak bu berenarı zinde bire bir ricat” ifadelerine düz verdi.

Bitcoin amacıyla bir dizi etken iyimserliğe zarar verebilir ve rallinin genişlemesine engel olanaklı. 8 Ilkgüz tarihinda KUL Söylenegelmiş Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Coinbase’mağara kullanıcılarına saklı yazı varlıkları üzerinden kredi vererek getiri getirisi kazanmasını sağlayacak bire bir izlence başlatması halinde bu durumu mahkemelere taşıyacağı tehdidinde bulundu.

SEC’in açıklamalarının peşi sıra Coinbase hisseleri %3,3 değer kaybetti.

Ahali Salvador’un Bitcoin’i millî mal birimi adına piyasaya sürmesinin peşi sıra tanıdık aksaklıklar da yatırımcıların beklentilerine uymazlık veriyor. Itidalli Amerika ülkesi Azamet Başkanı Nayib Bukele Çarşamba haset er saatlerde yaptığı açıklamada, hükümetin Bitcoin dijital cüzdanında iyileştirmeler açmak ve kullanıcılar eliyle bildirilen sorunları ele almak için yerel saatle 01:00 ile 06:00 beyninde çevrimdışına alınacağını söyledi.

Öte yandan saklı yazı dünyalık birimlerinin dünya çapında benimsenmesine ilgilendiren gelişmelerin üstelik dijital varlıklardaki volatiliteye etmen olabileceği değerlendiriliyor. Finansgundem.com’un saklı yazı mülk birimlerinin benimsenmesine ilgilendiren en son evolüsyon üstelik Ukrayna’dan geldi. Ukrayna parlamentosu kripto mülk birimlerini kanuni kuzuluk getirmesi yönündeki yasayı kabul etti ve Şimal Avrupa ülkesi saklı yazı paraları kanuncu kabul eden beşinci ülke oldu.

Ukrayna Bitcoin’i yasallaştırdı

 

GameStop yatırımcıları gerçekle yüzleşiyor

 

Ferdî kripto yatırımcıları sebep engel ediyor?

 

Share: