Kovid-19’a yakalananların virüsü 2 aydan mufassal süre bulaştırabileceği belirtildi

Frontiers in Medicine dergisinde yayımlanan araştırma Covid-19’a yakalanan bazı kişilerin, enfeksiyonun sonuç aşamasında gelişigüzel alamet göstermeden virüsü önerilen karantina süresinden daha uzun müddet bulaştırabileceğini gösterdi.

AA’nın One India sitesi kaynaklı haberine göre, Nisan ve Kasım 2020 ortada haftalık yerine takip edilen 38 Brezilyalı hastayı içeren araştırı Fransa’nın Pasteur Enstitüsü, Sao Paulo Üniversitesi (USP) ve Brezilya’daki Oswaldo Cruz Vakfı (Fiocruz) arasındaki bire bir katılma olan Pasteur-USP Bilimsel Platformu’na sınırlanmış namına gerçekleştirildi.

 TANI TESTİNİN NEGATİF OLMASI SAYI FARKI BİR KAMER SÜRDÜ

Hastalar, arka arkaya iki yahut üç posta aksi imtihan verene kadar izleme edildi. Teşhis testinin aksi olmasının averaj bire bir ay sürdüğü belirtildi.

Araştırmanın yazarı Marielton dos Passos Cunha, “Izlem ettiğimiz 38 vakadan iki koca ve ayrımsız eş, virüsün organizmalarında 70 günden detaylı süredir sürekli olarak tayin edilmesi anlamında atipik vakalardı. Bu sonuca dayanarak, Kovid-19’a yakalanan kişilerin kestirmece yüzde 8’inin, enfeksiyonun son aşamasında temas emare göstermeden virüsü iki aydan aşkın benzeri süre boyunca bulaştırabileceğini söyleyebiliriz” dedi.

Virüsün bulaşıcılığını kaybetmesi üzere 14 günlük ayrımsız sürenin süfli yeterince teferruatlı olup olmadığını hıfzetmek isteyen araştırmacılar, bu sürenin yeterli olmadığı sonucuna ulaştı.

232 DOLAŞMA POZİTİF KALANLAR VAR

Platformun koordinatörlerinden çalışmanın saksı araştırmacısı Paola Minoprio, “Bir hastanın test sonucunun aksi çıkması ayrımsız ay sürebilir ve çalışmamıza dahil edilen ara sıra durumlarda hastalar 71 ila 232 dönme boyunca pozitif kalmıştır” diye konuştu.

Kovid-19’un kere açtığı ruhsal sorunlara karşı 7 öneri

 

Günlük yaşamın en iri tehdidi: Detaylı Kovid!

 

Share: