Koronavirüs hastalarına icra vekili Türk hemşireden 60 yaş uyarısı

Almanya’bile Duisburg Essen Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü’nün yöneticisi Balıkesirli bacı Canan Emcan, 60 yaş üstü hastaların dünyayı etkisi altına düz koronovirüse cebin elan tetik olmaları yönünde uyarıda bulundu. Üniversitenin enfeksiyon hastalıkları bölümünde yatan 3 koronavirüs hastası olduğunu söyleyen Emcan, izole edilmiş odalarda, dönüşümlü yerine 25 afiyet personeli eşliğinde tedavilerinin sürdüğünü söyledi.

Koronavirüse alın pinti bir terbiye programından geçtiklerini belirten Emcan, “25 gönül, üç sefer adına görev yapıyoruz. Hastalarımızın başındayız. Almanya’da iki binden çok insanda koronavirüs vakasına rastlandı. Halle kenti cemi yuva ve okulların iki haftalığına tatil edildiğini duyurdu. Rostock kentinde binden aşkın okul 23 Mart’a büyüklüğünde eğitime açıklık verdi. Almanya’birlikte koronavirüsten 60 gözyaşı üstü 3 yaşama yaşamını kaybetmişti. Akıbet olarak ise Baden Württemberg Eyaleti’nde 67, Bavyera’bile ise 80 yaşındaki kişiler yaşamını yitirdi. Vücut dirençleri düşük olduğu için 60 gözyaşı üstü kişilerin henüz titiz olmaları gerekmekte. Bağışıklık sistemlerini efdal tutaç gıdalar almaları ve açıklayan önlemler ile ilgili kurallara henüz tetik olmalarını uyarıyorum” dedi.

“Bizlerin birlikte aileleri bozuk amma işimiz bu”

Koronovirüsün kat açtığı ölümlerin özlük ailelerini bile rahatsız ettiğini söyleyen Sevgili Emcan şöyle konuştu:

“Otama yürütülürken sonuç evre titiz davranıyoruz. Hususi önlemler aldığımız için korkmuyoruz, bu bizim işimiz. Bu işi uzman olan birileri yapacak, tığ da mesleğimizin uzmanıyız. Elhak enfeksiyon bölümünde çalışıyoruz. Tecrübeli benzeri ekibiz. Bizlerin dahi aileleri bozuk ama işimiz bu. Benim mutluluğum, hastalarımızın iyileşmesi, sağlığına dönmesi.”

Share: