KÖLE’li çıkar yol şirketi: Sene sonuna kadar 10-20 milyon doz aşı üretilebilir

ÇAKER’deki tılsım sektöründen gelen açıklamada, 2020 yılı sonuna akla yatkın 10 ila 20 milyon düze korona virüsü aşısının acil davranışlar amacıyla kullanılmak üzere hazır edileceği anlatım edildi.

Pfizer firmasının aşılardan mesul yöneticisi Nanette Cocero, “Tabi ki aşının yetkinliğini ve güvenliğini görmemiz lüzumlu, umarız bu aylar içre gerçekleşecek” açıklamasında bulundu.

Cocero, “Ancak aşının kanıtlandığını varsayarsak, aşıyı hızlıca 10 ya bile 20 milyon doz şeklinde sene sonuna kadar müstacel durumlarda kullanılması için sunmak istiyoruz” dedi.

TRUMP’MAĞARA UZMANI: BİZCE YAPILABİLİR

MEMLUK Başkanı Donald Trump’ın kurduğu korona virüsüyle savaşım ekibinde saha alan geçici emraz uzmanı Dr. Anthony Fauci “Denemelerin erken aşamasındayız. Elan birinci fazdayız. Sonraki adımda elan emin tıpkı sonuca ulaşana kadar çalışacağız ve bu format hakeza gidecek. Sonsuz aşının işe yaraması için çalışıyoruz. Bu aşının aceleci olmasını, emniyetli olmasını ve etkin olmasını istiyoruz. Bizce bu yapılabilir” diye niteleyerek sürece ilişik vukuf verdi.

MEMLUK’de edimsel verilerle gelişigüzel birey kaybı 61 bini geçti

Musk vs. Zuckerberg: Kısıtlamalara karşı iki ayrımlı bakış

Türk ortaklı şeriklik Kovid-19 aşısının kayırıcı testlerine başladı

Share: