Kiralık araçlarla şehirlerarası gezi arttı

Şehirlerarası yolculuk kısıtlamaların kaldırılması ile gelişigüzel uçak ve otobüs seferleri bile başladı. Uçak bileti ve otobüs bileti fiyatlarının faziletli olması, insanları almaşık erişim araçlarına yönlendirdi. Bu süreçte kiralık araçlarla şehirlerarası gezi edenlerin sayısında majör tıpkı çoğalma gözlemlenmeye başladı.

Türkiye’nin yeryüzü vâsi oto kiralama platformlarından biri olan Otorento’nun verdiği bilgiye bakarak, geçtiğimiz yıla göre bu yıl 1-15 Haziran tarihleri beyninde şehirlerarası komütatör isticar talebi %75 artış gösterdi. Bu durumun bundan sonra ailelerin talebinden kaynaklandığını belirten Otorento yetkilileri, 4 yabanlık yahut henüz geniş bir ailenin uçak veya otobüsle seyahat etmek namına komütatör kiralamayı hem elan bir iki riskli bulması hem birlikte hesaplı olmasından muhit yeğleme ettiklerini rapor ediyor.

Şehirlerarası açkı isticar fiyatları şüphesiz belirleniyor

Alelumum benzeri şehirden alınıp değişik tıpkı şehre tevdi şeklinde gerçekleşen kiralamalar için kafasız getirme veya drop bedeli birlikte denilen bire bir ücret belirleniyor. Bu ecir aracın alındığı şehre gine izansız getirilmesi üzere sürücü ve mahrukat masraflarını içeriyor. Çokça şubeli açkı isticar firmalarının makine kiralama ofisleri sayısı çok olduğu için bu maliyetler çok daha birkaç olabiliyor. Bunun ana nedeni ise aracın bazen et kafalı getirilmemesi ve ayrımlı şehirde kiralanmaya bitmeme etmesi oluyor. Antrparantez özellikle sezon dönüşlerinde, dinlence bölgelerindeki araçlarını balaban şehirlere kaplamak isteyen miftah kiralama firmaları tarafından üstelik özellikle isteklendirme ediliyor. Bu sayede rent a car şirketleri masrafsız ayrımsız şekilde araçlarını tıpkısı şehirden apayrı tıpkısı şehre aktarma etmiş oluyor. Gidilecek şehirde uzun süre kalınacaksa vasıta reddetme ediliyor ve dönüşte yeniden çevirgeç kiralanıyor. Bu sayede dezenfekte edilmiş ve hıfzıssıhha koşullarına akıllıca şekilde musaffa bire bir araçla emniyetli tıpkısı seyahat imkanı oluşturuluyor.

Komütatör kiralama fiyatları günce olarak belirlendiği üzere, şehirlerarası gezi gücük devamlı ise vesile kiralandığı şehirde reddetme ediliyor. Bu durumda şehirlerarası getirme bedeli ortadan kalkıyor. Fakat bu durumda kilometre sınırına özen edilmesinde yarar var. Alelumum miftah isticar firmaları yoluyla günce tıpkı kilometre sınırı uygulanıyor. Sayı Farkı 250-300 km civarında bir limit belirleniyor ve limit aşımı halinde aşım bedeli tahsil ediliyor. Bu nedenle isticar öncesinde kilometre sınırı koşullarını adamakıllı öğrenmekte yarar var.

Sakıncasız seyahatin dolay plana çıktığı günümüzde daha özel benzeri düz monte etmek üzere açkı isticar talebi artıyor. Fiyatlarını bile dikkate alarak komütatör kiralama alternatiflerini ayn uğrunda bulundurmakta üstünlük mümkün.

Share: