Kentsel dönüşümde kira desteği yükseldi

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Çekicilik, “Ilkgüz ayında yeni bire bir basamak kampanyası başlatacağız. Bu kampanya ile ev ve icar bedellerinin elan de düşeceğine inanıyoruz” dedi. Alım, kentsel dönüşümde verilen kira desteğinin ise 1500 liraya çıkarıldığını belirtti. Vekil Çekicilik, firma ve belediyelere da bindi verileceğini kaydetti.

Yıpranmamış kat kampanyası Ilkgüz’da başlayacak

Bakan Gurur, Esenler’da basın kuruluşların temsilcileriyle benzeri araya geldi. 19 Ağustos’ta Esenler’üstelik Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sahiplerine tasdik edilecek 2 bin 30 kat için hikmet veren Bakan Çekicilik, gazetecilerin sorularını üstelik yanıtladı. Gelgel, detaylarını Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklayacağı kullanılmamış ofis kampanyasının Eylül’da başlayacağını açıkladı. Nazır Kurum, kampanyaya Gayrimenkul Göz koordinesinde tamlık kürsü temsilcilerinin katılacağını anlatım etti.

Kentsel dönüşümde desteğin artacağını üstelik kaydeden Alım, kira desteğinin 1150 liradan 1500 liraya çıkarılacağını kaydetti.

Alım, firmalara da verilen 400 bin lira desteğin 600 bin liraya yükseltildiğini belirtti. Icra Vekili Çalım belediyelere da yüzdelik 50’ye kadar ürem desteği verileceğini vurguladı.

Nazır Çalım’dan kentsel tahavvül açıklaması

 

Resmi Gazete’dahi yayımlandı: Kentsel dönüşümde gözde evolüsyon!

 

Kentsel inkılap amacıyla 3 milyarlık finansman

 

Share: