Kazakistan Bitcoin ‘cenneti’ parıltısını kaybediyor türlü

Dünyanın sunma balaban ikinci madencilik merkezi olan ülkede hükümetin internetin kapatılması, saklı yazı mal birimini soymak amacıyla beğenilen fen merkezleri çevrimdışı duruma geldiğinden, bitcoin’in global veri işlem gücünün tahminî % 13 oranında düşmesine hastalık oldu.

Ülkedeki yasalı madencilik şirketlerinin % 80’ini oyun fail Kazakistan Ulusal Blockchain ve Bilim Merkezi Endüstrisi Birliği’nden Düzlük Dorjiyev, çoğu saklı yazı üreticisinin daha çok gene çevrimiçi olduğunu bildirdi.

Yine dahi, Reuters marifetiyle röportaj yapılan dört şişman madenciye bakarak, operasyonların baştan başlaması, alelacele büyüyen saklı yazı dünyalık birimi endüstrisi için sorunların ortaya çıkabileceğini gizleyebilir ve bazıları kendile yahut müşterileri amacıyla ruh göstermek üzere eksantrik ülkeler arayabilir.

Madenciler, elan hasis hükümet gözetimi ortaya çıktıkça internet kesintisinin, işin istikrarı ve beklentileri üzerine küsurat endişeleri artırdığını aktardı.

Ülkenin kaput faaliyet fiyatlarından idrak etmek amacıyla operasyonlarını Çin’den Kazakistan’a haiz bire bir madenci olan Vincent Liu, mütebeddil ortamın operasyonları Kuzey Amerika yahut Rusya’ya kaydırmaya yönelttiğini bildirdi.

Saklı Yazı ödemelerde Bitcoin’in popülerliği azalıyor

 

Kripto paraların baht haftası

 

Bitcoin fiyatında 43 bin dolar tedirginliği

 

Share: