Karacasu Halk Kütüphanesi’nde Vazifeli AKP Karacasu Toyluk Kolları Başkanı, İlçeye Mebus Geldiği Zaman Kütüphaneyi Açmadı

Okumuş’ın Karacasu ilçesinde AKP Karacasu Gençlik Kolları Başkanı Turancan Önem’in görevlendirildiği Karacasu Umum Kütüphanesi, AKP Aydınlık Mebus Dokuz Canlı Yavuz’un ilçeyi konuşma ettiği 12 Ağustos Cuma haset açılmadı. Yavuz’un ilçedeki programında saha alan Turancan Önem, “O çağ, vekil geldiği için cevaz kabul etmek zorunda kaldım. Tamam periyot izinliydim ama gün ortası betik değiştirmeye mevrut çocukların kitaplarını değiştirdim. Öğleden sonra ağız ağıza kapalıydı” dedi.

Karacasu’de Ekin ve Turizm Bakanlığı’na ilişkin olarak hizmet veren ve elan önce sık sık geç açılması, açılsa üstelik personelin fariza yerinde bulunmaması kabil konularla gündeme gelen Karacasu Umum Kütüphanesi, AKP Işıklı Milletvekili Sağlam Yavuz’un ilçeyi müzakere ettiği 12 Ağustos Cuma Namazı günü bakım vermedi. Kadrosu belediyede olmasına karşın kütüphanede görevlendirilen AKP Karacasu Gençlik Kolları Başkanı Turancan Önem’in, Yavuz’un ilçedeki programına gelmek amacıyla cevaz aldığı, kütüphanenin bile bu nedenle tutkun kaldığı öğrenildi.

“DUYARLI DAVRANIYORUM”

Turancan Önem, “Özge personel 43 ahit izne ayrık. İkimiz dahi izne ayrılamayız diyerek bir husus bulunmayan. Çünkü o Kültür Bakanlığı’na, ego Belediye’ye bağlıyım, istediğim antlaşma cevaz alabilirim. Onun dışında ayrımsız kamer sonraları düğünüm var. O namevcut diye şu dakika müsaade kullanmıyorum. Akşamüstü çıktıktan sonradan Münevver’a, İzmir’e giderek dernek hazırlıklarımı yapmaya çalışıyorum. Hassas davranıyorum. O çevrim, nazır geldiği için izin ahzetmek zorunda kaldım. Kamu dönme izinliydim amma öğlende mektup değiştirmeye gelen çocukların kitaplarını değiştirdim. Öğleden sonraları ağız ağıza kapalıydı” dedi.Share: