Kadınlarda yıpranmamış trend ‘kaş ekimi’

Grup ekimine yönelik vukuf veren Smile Hair Clinic Müessis Ortağı Dr. Mehmet Erdoğan, “Takım, yüzümüze ve duygularımıza rapor kazandıran yüzümüzün arz koskocaman bölümlerinden biri. Nedeniyle bize estetik aynı kaynak kazandırmada rolü az çok nazik. Bu sebeple grup estetiği ve mefkûre kaş şekilleri yıllardır tartışılan konular ortada ve kadınlar üstelik günümüzde sıklıkla grup estetiği operasyonlarına başvuruyor” dedi.

Dr. Erdoğan, “Ünlü makyaj sanatçısı Westmore’un 1970 yılında mefkûre set için değişik kutur kriterleri ortaya atmasından bu yana mefkûre grup konsepti ve dolayısıyla grup estetiği üstünde az çok tartışılan tıpkı konu haline geldi. Bu konuda yapılan araştırmaların çoğalmasıyla ülküsel kaş ölçülerine eklenen ölçüm kriterleri de değiş göstermeye başladı. Roth ve Metzinger üzere ara sıra araştırmacılar ise ülkü set araştırmalarında medyada gelgelli olma kriterini benimseyerek elan değişik tıpkısı yöntem izledi. Yöntemler ve ülkü grup algısı derece derece değişim gösterse üstelik insanların takım estetiğine verdiği ehemmiyet dolaşma geçtikçe elan da artıyor” diye niteleyerek konuştu.

TAKIM ESTETİĞİ İÇİN SET EKİMİ SUNU ETKİLİ METOTLARDAN

Kaşın sıklığını arttırmak ya de istediğiniz şekli vermek için ekimin az çok etken, mihman ve tehlikesiz bire bir yöntem olduğunu belirten Dr. Erdoğan, bu sebeple bile grup estetiğinin kadınlar marifetiyle fazlasıyla yeğleme edildiğini dile getirdi. Dr. Erdoğan, “Seki ekiminde son dönemlerde trend olan sıkı FUE yönteminin kullanılması az çok muvaffakiyetli sonuçlar veriyor. Yurt FUE yöntemiyle grup ekimi beş altı saatlik tıpkı muamelat. Bu işlem sırasında kulakların eğin kısmından alınan uzun greftler, kaşlara aktarım ediliyor. Kliniğimde grup ekimi amacıyla gelen hastalarıma uyguladığım ve benimsediğimiz berenarı düzenci aynı prosedür var. Öncelikle konsulto sırasında kızıl celal pergeli ile, hastanın yüz hatlarına sunu akıllıca grup şeklini belirliyoruz. Henüz sonradan sırasıyla kaşlara lokal duyum yitimi uyguluyor, ihtiyaç duyulan benzer çokça beş altı olacağı amacıyla öncelikle kaşlara gök yakut FUE yöntemi ile kanalları açıp donör bölgesinden greftleri daraç FUE yöntemi ile alıyor ve gelişmemiş tıpkısı sürede elan başlangıçta açılmış kanallara naklediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaş ekimi yapılırken beher tele yön vermenin önemini anlatan Dr. Erdoğan, “Ne büyüklüğünde ekim yapılan kayran tezyifkâr olsa bile hassas bire bir bölgede çalışıldığından ve kaşın yüzün ifadesini vermede büyük bir önemi olduğundan gerçekten profesyonellik talip ayrımsız iş. Bu sebeplerden periferi hastaların işler ve grup tasarımı süreçlerinin gereken inceden inceye gerçekleşmesi amacıyla berenarı nekes çalışıyoruz” dedi.

Share: