Kadınlar otomotiv sanayiinde ezberleri bozuyor

Bloomberg’in eskimemiş erke ve para araştırmaları birimi BNEF’e bakarak, elektrikli araçların üç yıl ortamında mutat benzinli ve dizel araçlardan henüz haşat arkaç gelecek.

BNEF Erke analisti Nathaniel Bullard Twitter’dahi yaptığı açıklamada, BNEF’bile rastgele sene elektrikli çevirgeç fiyatlarının ne tarihte dostça yanmalı şalter fiyatlarının altına düşeceği karşı tutum yaptıklarını hatırlattı.

söz konusu tarihi 2017’de 2026 ve 2018’da 2024 kendisine oranlama ettiklerini anlatan Bullard, henüz beribenzer ve elan bereketli pillerin üretilmesi ile 2019 yılında elektrikli araçların ahbapça yanmalılardan elan çakaralmaz olacağı çağ öngörülerini 2022’ye yani hoppadak üç yıl sonraya çektiklerini belirtti.

Bullard laf karşı yayınladığı makalede ise 2022’de önceki Avrupa’bile balaban elektrikli araçların kişi benzinli ve dizel eşdeğerlerinden daha berbat arkaç geleceğini ancak pil fiyatlarının sürekli düşmesi ile güdük sürede bu olgunun siftinlik araçlara ve dünyanın geneline da yayılacağını anlattı.
Elektrikli araçlarda pillerin hep maliyetin, 2015 yılında ortalama yüzdelik 57’sini oluşturduğunu belirten Bullard, bu oranın 2019’dahi yüzdelik 33’e düştüğünü ve 2025’te yüzdelik 20’ye büyüklüğünde inmesinin beklendiğini belirtti.

Pillerin dışında elektrikli kısık transfer organlarında bile paradigma üretimin gelmesi ile kıymet düşüşleri görmeye başladıklarını tabir fail Bullard gelecek on yılda bire bir şekilde elektrik motoru, elektronik kısımlar üzere parçalarda da yüzdelik 30’lara varan değer gerilemeleri beklediklerini vurguladı.

Share: