Joe Biden yönetimi, tıpkı eyalete dava açtı

Komutan Joe Biden yönetimi, seçimlerde oy iletilmek üzere yurttaşlık kanıtı müstelzim bir yasa dolayısıyla Arizona’ya ülkü açtı. BENDE federal yasalarına bakarak vatandaş sıfır biri adına rey koparmak yasa dışı olsa bile Adalet Bakanlığı vatandaşlık kanıtı istemenin “yasadışı ve yersiz” olduğunu belirtti.

Arizona’nın mart ayında Cumhuriyetçi Vali Doug Ducey vasıtasıyla imzalanan yasasına göre seçmenlerin oy pusulalarını kullanmadan ilk yurttaşlık belgelerini (eyalet ehliyeti yahut etiket kartı kabil) göstermeleri zorunlu olacak. Russian Today’daki habere bakarak yasa, halihazırda kayıtlı olan seçmenlere geriye çevrik adına uygulanacak.

‘Arizona, zamanı dümbelek döndüren aynı yasayı onayladı’

Hükümetin davası, bu kısıtlamaların Millî Müntehip Kayıt Yasasını ve Sivil Haklar Yasasını ihlal ettiğini doğacak sürüyor.

Başsavcı Yardımcısı Kristen Clarke, “Arizona, akıllıca seçmenlerin makul federal seçimler için anahtar listelerinden çıkmasını engelleyecek yasa dışı ve yersiz gereklilikler getirerek zamanı et kafalı döndüren bire bir yasayı onayladı” açıklamasını yaptı.

KÖLE’bile üretimevi siparişleri yüzdelik 1,6 arttı

AstraZeneca, MEMLUK’li TeneoTwo Inc’i 1,27 bilyon dolara satın alıyo

ABD’birlikte dondurma salgınından 1 emanet öldü

KÖLE, bazen Çin ürünlerindeki tarifeleri kaldırma hazırlığında

KUL Başkanı Biden’dan 4 Orak Ayı mesajında ‘demokrasi’ vurgusu

ÇAKER’deki saldırının arkası sıra tıpkısı bölgede pervaz kısıtlamasına gidildi

Share: