Japonya’dan dev motivasyon

Yomiuri gazetesinin haberine bakarak Japon hükümeti ve ortak yönetim partileri, eskimemiş konuşu motivasyon paketinde eksiksiz çocuklara 100 bin yen (8.500 TL) ifa yapmayı planlıyor.

Habere göre, hükümeti 18 yaşın altındaki birlik çocuklara, ailelerinin dirimlik durumuna bakılmaksızın ödeme yapılmasını öngörüyor ve bunun bütçe maliyeti 2 trilyon yen (171 bilyon TL) olarak hesaplandı.

Japonya Başbakanı Kishida, bu ay “nazik ölçekli” bire bir motivasyon paketi hazırlayacaklarını ve mülhak bütçeyi yıl sonuna büyüklüğünde parlamentodan geçirecekleri sözünü vermişti.

Iktisat Bakanı Yamagiwa yaptığı açıklamada, teşvik paketini hazırlarken erke fiyatlarının ekonomiye etkisini hesaba katacaklarını belirtti ancak paketin büyüklüğü ve içeriği konusunda bilgelik vermedi.

DARALMA BEKLENİYOR
Koronavirüs salgınının yaralarını sarmaya müteharrik Japonya’nın ekonomisi akıbet namına küresel ticarette ortaya çıkan lojistik sorunlar, yonga arzında yaşanan sıkıntılar ve yeni koronavirüs önlemlerinin birlikte etkisiyle arzulanan hızda toparlanamadı. Yılın ikinci çeyreğinde iktisat yüzde 1.9 büyüdü. Üçüncü çeyrek altın verisi daha açıklanmadı fakat ekonomistler almanak yüzdelik 0.5 civarında bire bir daralma bekliyor.

Hükümet hazırladığı konuşu teşvikle ekonomik adına zorlanan vatandaşlarına arkalama ederken çöz talebi birlikte canlandırmayı hedefliyor.

Japonya’da 5,2 büyüklüğünde sarsıntı

 

Japonya’da seçmenler kasa başında

 

Japonya’da katar için düz yazı edilen tünel çöktü

 

Share: