Japonya’da ABD’yi dost görenlerin oranı arz efdal seviyede

Japonya Bakanlar Kurulu Ofisi, halkın ÇAKER ile yandaki ülkelere bakışını sorgulamak için 3 bin yetişkinle düzenlediği anketin sonuçlarını açıkladı. Buna göre ESIR’yi “dost görenlerin” oranı, geçen yılki ankete nazaran 4,5 benek artışla yüzde 88,5’e bundan sonra ve bugüne kadarki genişlik yüksek seviyeye ulaştı.

Ankette Japonya-Çin ilişkilerine müteveccih soruya ise katılımcıların yüzdelik 85,2’si “ongun değil” şeklinde cevaplandırdı. Sabık yıl bu celal yüzdelik 81,8 olmuştu.

‘İttifak Biden’ın hisse senedi birliğiyle güçlendi’

Kyodo ajansına bakarak Dışişleri Bakanlığından aynı çıkışlı, anketin “Japonya-KUL ilişkilerini” yansıttığını belirterek, “İkili ittifakın, (BENDE Başkanı Joe) Biden yönetimi hisse senedi birliğiyle bir nice alanda güçlendiğini” söyledi.

Bakanlık yetkilisi, komşu Çin ile ilişkilere müteveccih ortaya sâdır sonucu “öne çıkan kâh sorunların Japon halkının dikkatini çektiğinin göstergesi” namına değerlendirdi.

Ankette, Japonya’nın farklı komşusu Cenup Kore’yi “arkadaş hissetmeyenlerin” oranı ise 2,1 fakül düşüşle yüzdelik 62,4 yerine kayda geçti.

Japonya’da hizmet fiyatları 20 yılın zirvesinde

 

Japonya ile MEMLUK donanmalarından eş manevra

 

Share: