İzmir’de tefeci operasyonunda 4 tutuklama

İzmir’de polis güçleri ekiplerince gerçekleştirilen tefeci operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden 4’ü tutuklanırken, 13 aynasız azade bırakıldı.

İzmir Güvenlik Müdürlüğü Finansal Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü ekipleri ve Aliağa Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Grup Amirliği ekipleri, yanlışlık hizmet etmek amacıyla teşekkül kurma, tefecilik, plaçka ve zılgıt suçlarını işlediği belirlenen kişilere etraflı süredir yapılan ustalık ve fiziki takibin ardından ameliyat düzenledi. Hesaplı durumu dolgunca sıfır ve bankalardan kredi çekemeyerek evgin efektif arayışı içerisine giren vatandaşlara, mal vererek karşılığında muvafakatname ve faziletkâr meblağlarda hisse senedi imzalattıran, maaşlarının aynı kısmına yahut tamamına halk koyan, antrparantez mağdurların üzerinde kâin bir nice taşınmazı yıldırma ve çarpma ederek kendi üzerine nâkil ve kısaca 65 milyon TL haksız algı elde ettiği belirlenen 17 bed, özel harekat ve helikopter destekli operasyonla yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 33 nüsha doldurulmaya amade halde abes hisse senedi, 13 nüsha meşgul hisse senedi,5 adet akıl defteri (Mağdur isimleri ve alacak miktarları bulunan), 2 sayı dolgulu hüccet fotokopisi, 5 adet mağdurlara ilişik ödeme emri mevcut dekont, 1 nüsha vekaletname, 2 skor mağdurlara ilgilendiren tapu, haddinden fazla sayıda merhale kağıdı (mağdurların ve mal miktarlarının mukayyet olduğu), 3 skor tabanca ve 24 nüsha tabanca mermisi ve 51 bin 600 TL efektif ele geçirildi.

4 tutuklama

Özel akım ve helikopter destekli yapılan operasyonda gözaltına alınan 17 karanlık emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Adliyeye sevk edilen 17 şüpheliden 4’ü savcılıkça, 9 kaba ise çıkarıldığı murafaa vasıtasıyla adli kontrol neredeyse azade bırakıldı. 4 aynasız A.B., Z.A., H.H.U. ve A.A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. – İZMİR

Share: