İstanbul’da 120 bölüm gidiş geliş çilesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, iskele kurularak başlanacak yıkım çalışmaları, trafiğin etkilenmemesi üzere 00.00 ile 06.00 saatleri beyninde gerçekleştirilecek.
D-100 Karayolu’nun bu kesiminde vasıta geçişleri, geceleyin şeritler daraltılarak ve kontrollü kendisine verilecek. Çağ saatlerinde gidiş geliş, alışılagelen şekilde kişi güzergahında akacak.
Çalışmalar sırasında araçların almaşık adına D-100 Okmeydanı’ndaki Keskingil Caddesi ast geçidi ile D-100 Çağlayan’daki Gürsel Mahallesi alt geçidini kullanması gerekiyor.
Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi beyninde yolcu ve miftah erişimini sağlayıcı Talatpaşa Köprüsü’nün ayaklarının yolu daraltması sebebiyle D-100 üzerinde 3 şeride sakıt yolun 4 şeride çıkartılabilmesi için Talatpaşa Köprüsü yıkılarak, baştan mensur edilecek.
Belediye, PERPA binası önündeki Talatpaşa Köprüsü’nün yıkılarak baştan inşa edilmesi sırasında metrobüs istasyonlarına eğreti erişiminin aksamaması üzere Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi arasında geçici palyatif dip geçidi düz yazı etti.
Köprünün yenilenmesiyle bu noktada D-100 Karayolu 3 şeritten 4 şeride çıkarken, palyatif erişimleri baştan düzenlenerek muvakkat yolu genişlikleri artırılacak ve engellilere da makul ayla getirilecek.
120 günde tamamlanacak icraat sırasında köprü çevirgeç trafiğine merbut olacak.
 

Share: