İstanbul Avcılar İskelesinde hararet!

Yangın, Avcılar İskele’da kıyıya merbut halde mevcut teknelerde saat 05.30 sularında artık.

İddiaya bakarak iskeleye bağlı halde mevcut bir teknede daha tanınmayan tıpkısı nedenle hararet çıktı. Bodur sürede büyüyen ateş iskeleye mecbur olan sair teknelere sıçradı.
Yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye, keyif ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine görüngü yerine çok sayıda itfaiye aracı ve polis ekibi irsal edildi.

Gücük sürede fenomen adına vasıl itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye önceden, polis güçleri ekipleri değme menfilik yaşanmaması için yakınlarda güvenlik önlemi aldı.

Teferruatlı uğraşlar sonucu yangını arama altına kayran itfaiye ekipleri, uzun süre soğutma çalışması yaptı.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle cuşuhuruş söndürülürken, başka teknelere sıçramaması faciayı önledi. İskeleden uzakta yanan ayrımsız havza ise güçlükle söndürüldü.
Henüz isimsiz ayrımsız nedenle başlayan güdük sürede büyüyerek gayrı teknelere sıçradı.

Sözcü’nün haberine bakarak alev alev yanan 7 tekne kullanılamaz kuzuluk gelirken, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle gayrı teknelere sıçraması engellendi. Yanan teknelerin bazıları sönüm çalışmaları sırasında battı.

Yangına engelleme eden Hasan Taşkın, “Bizi aradılar hararet var dediler. Geldik buraya, benzeri baktık tekneler yanıyor. İtfaiyecilere yardım ettik. Arkadaşlarımızın teknesi. Herhalde tıpkı can vardı içlerinde öyle coşkunluk çıkarttı. 8-10 tekne yanmış. Sıradan engel var. Cevvaliyet teknesi, yat. Hususi tekneler” dedi.

Yanan teknelerin özel tekneler olduğunu söyleyen Altuğ Pala, “Buradaki esnaf, kuruyemişçi rüfeka bize bilgi verdiler. Koşup, gelip baktık, tekneler yanıyor. 8-10 pasaj havza yanmış. Hususi tekneler. Tığ da yangıncı arkadaşlara yardımda bulunduk. Söndürmeye çalıştık. Söndü. Hırs bitti. Şükürler olsun. Yanan teknesi olan arkadaşlara da önceki olsun. Muhtemelen değil. Başkanımız geldi. Kameralara bakacak. Illet çıktığı elan muhtemelen değil” şeklinde konuştu.

İstanbul Bebek’te havza yangını

 

Ataköy Marina’üstelik tekne yangını

 

Üsküdar’bile bölge yangını

 

Share: