İngiltere’de yeni doğan bebekte koronavirüse rastlandı

İngiltere’bile kullanılmamış doğan bir bebekte koronavirüse rastlandı. Eskimemiş doğan süt kuzusu, dünyadaki sunma tendürüst koronavirüs vakası oldu. Doğumdan önceki Londra’bile aynı hastaneye zatürre şüphesiyle götürülen esas üstelik virüse tutulmuş durumda. Annenin sınav sonuçları doğumdan bilahare geldi. Doğumdan dakikalar bilahare de yavru koronavirüs testine tabi tutuldu.

İngiltere Afiyet Bakanlığı, iki hastanın dahi koronavirüs testinin zait çıktığını doğruladı. Onların tedavisi sırasında yanlarında mevcut esenlik görevlilerine bile kendilerini karantinaya almaları tavsiye edildi. Çocuğun virüsü ana karnında mı, yoksa mevlit sırasında mı kaptığı bilinmiyor.

The Sun, çocuğun bibi aynı hastanede otama gördüğünü fakat annenin enfeksiyon konusunda özelleşmiş aynı hastaneye aktarma edildiğini öne sürdü.

KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

Hastanede görevli Sağlık Bakanlığı çalışanlarından biri şöyle konuştu:

“North Middlesex Üniversite Hastanesi’nde koronavirüs testi zait çıkan iki hastalanmış var. Bire Bir tanesi karantina altında otama edilirken, gayr ise özel bir merkeze transfer edildi. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği bizim önceliğimiz, İngiltere Ahali Sağlığı’nı bu konuda kılavuz kaptan namına alıyoruz. Hastaların otama gördüğü odaların beraberinde kendilerini izole etmesi gereken hastalarımızla yakın temasta olan çalışanlarımızın bulunduğu yerleri üstelik temizliyoruz.”

İngiltere’birlikte esas ile bakir doğan bebeği ile alay malay hadise sayısı kestirmece 850’ye ulaştı. 

Share: