İngiltere mutasyonuyla ilişkin vahim anlatım

B.1.1.7 olarak tanıdık varyantla enfekte olan kişilerle güneş tacı virüsün ayrıksı tipleriyle enfekte olan kişilerin ahiret yolculuğu oranlarının kıyaslandığı benzeri araştırmanın sonucunda yeni mutasyonun cesim seviyede henüz ölümsek olduğu belirlendi.

ŞU ESAS KADAR 100’DEN FAZLA ÜLKEDE TESPİT EDİLDİ

CNNTürk’teki habere göre; B.1.1.7 varyantı güzeşte yıl Ilkgüz ayında ilk defa İngiltere’bile tespit edildi ve şu zaman 100’den fazla ülkede bulunuyor. B.1.1.7 varyantının genetik diziliminde 23 ayrımlı mutasyon var ve bunların bir kısmı yayılmasını kolaylaştırıyor. İngiltere’üstelik veri insanları bu varyantın, daha evvel sel olan koronavirüs varyantlarına nazaran %40-%70 ortada daha bulaşan olduğunu söylüyor.

B.1.1.7 VARYANTI 227 CAN KAYBINA DEFA AÇTI

İngiliz tıp dergisi British Medical Journal’dahi bugün yayımlanan araştırmaya bakarak 54,906 koronavirüs vakasından oluşan örneklem içre B.1.1.7 varyantı 227 kişinin hayatını kaybetmesine illet olurken farklı varyantlar benzeri sayıda vakadan oluşan örneklemde 141 kişinin hayatını kaybetmesine hastalık oldu.

Bu araştırmayı yürütenlerden Exeter Üniversitesi’nde araştırmacı olan Robert Challen, “Acilen yayıldığı birlikte göz önüne alındığında B.1.1.7 varyantı ciddiye alınması gereken tıpkısı tehdit haline geliyor” dedi.

İngiltere’de 28 Ilkgüz’den bu yana en düşük günlük hikâye

 

Fransa’birlikte alarm! Değişinim bir lahzada yayılıyor…

 

Share: