Ikili Sigorta sektörü 2021’e dallı güllü girdi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İngiltere merkezli ikili sigorta şirketi Willis Re yoluyla hazırlanan bakir ayrımsız rapora bakarak, reasürörler Kovid-19’un mücahede koşulları ve yatırımları üzerindeki etkisine karşın “sektörün dinamiklerinin” sağlam kalmasıyla birlikte son yıllarda sürekli düşüş eğilimi gösteren seyirlerini durdurdular.

Insurance Business’ın haberine göre raporda, alıcılar tarafında hüküm ve koşulların ilkin korkulandan elan bir iki kapalı bire bir çözme aldığı ve bu dahi toptan ikili sigorta pazarının artağan çalıştığını gösterdiği belirtiliyor. Yatırım piyasalarının iyileştirilmesi, elde edilen kazançlar ve yeniden kalan anamal, 2020 yılında küresel ikili sigorta sermaye seviyelerinin acul toparlanmasını sağladı. Reasürans resülmal seviyeleri 2019 sene sonuna bakarak %3 henüz efdal bir konumda 2020’yi sonlandırdı.

Willis Re raporunda kayıp kayıtları algın olan açığa eş portföyleri amacıyla ikili sigorta isteyen müşterilerin yenileme sürecinin dayanabilen bulunduğu ve reasürörlerin zayi hazırda bitmeme edenler dahil atılmak amacıyla bilcümle ikili sigorta anlaşmalarını desteklemekte istemeyerek olduğu belirtiliyor. bununla birlikte kaybolma riski bir iki olan anlaşmalar için risk iştahı ise oldukça yükselmiş durumda.

Hasar tarafında ise, uygun anlaşmaların müzakereleri, temel oranların elan insicamlı olması ve temel reasürans oranlarındaki muhteşem artışlar nedeniyle daha almaç dostu oldu.

Willis Re raporunda, “Bazen durumlarda, alıcılar daha çok yeterince fiyatlandırıldığına inandıkları amacıyla risklerdeki kemiksiz korumalarını artırmayı seçerek komisyonlarda indirim taleplerini dengelediler. Reasürörler yıpranmamış anamal dağıtan havayolu şirketlerinin rekabetiyle yüz yüze kaldılar, ancak bitmeme fail ve kötüleşen düşük faizli düzlem ve sosyal pahalılık, mufassal vadedeki eksiksiz ötede kayıpların fiyatlandırmasını etkiledi” ifadelerine meydan verildi.

Willis Re, sağlık iade kapasitesinin ilişkin kaldığını, ancak dayanabilen haddinden fazla kişi tarafından oranlama edilen ölçüde olmadığını açıkladı. Ancak toplanmış sığa, ortaya sâdır miktardan elan kısıtlıydı ve bu de gâh alıcıların kıyamet tahvillerinin artan ihracına karşılık vermelerine sefer açtı.

Araştırı raporunda Kovid-19 kayıplarının (alelumum poliçe yenileme sürecinde önerilen yahut önerilmesi muhtemel) birincil poliçe kapsamı ve ikili sigorta anlaşması maddelerinin tartışılmasıyla sonuçlandığı belirtildi. Ancak her ikisinin de halen enformasyon aşamalarında olmasın nedeniyle bir nice reasürans poliçesi potansiyel Kovid-19 kayıpları dikkate alınmadan yenilendi.

Willis Re Küresel CEO’su James Kent “2020 toplumun birçok alanında şişman soylu erki ve toplumsal bozulmalar getirdi. Sektöre bağ düzeyi arttırmaya devam ettirdiğimiz ve bu nev zorlukları yazılmak amacıyla neva ölçü potansiyeline sahip ayrımsız endüstrinin parçası olduğumuz amacıyla şanslı olduğumuzu kabul etmek önemlidir. Reasürans sektörünün esnekliği, elden kayıplar anlamında değil, tıpkısı zamanda emek şartlarının zorluğu ile da kendisini gösterirken söz konusu uzanım poliçe restorasyon süreçlerine de yansıdı. Sektörün dinamikleri seçkin cephede sağlam aynı biçimde durduğu ortaya çıkmıştır” ifadelerine düz verdi.

 

Sigorta şirketleri önce pandemi sınavını veriyor

 

Hollandalı Sigorta Cini BUBA Ventures’e satıldı

 

Faizsiz sigorta sistemi yenileniyor

 

Share: