İdeal bir hayat için hangi büyüklüğünde paraya ihtiyaç var?

FİNASGUNDEM.COM-DIŞ DUYUM SERVİSİ

33 ülkede yapılan kullanılmamış tıpkısı uluslararası araştırmaya bakarak, çoğu koca milyarder görünmek istemiyor ve hayatlarında “bağımsız milletvekili mefkûre”e duyulmak için 1 ila 10 milyon doların ehliyetli olacağına inanıyor.

Araştırmalara göre, dünyanın genişlik varlıklı insanının 200 bilyon doları aşan serveti, 200.000’den aşkın insanın ülküsel güç cemaat olması için ehliyetli.

İngiliz Bath ve Exeter üniversitelerinden psikologlar aracılığıyla yönetilen araştırmacılar, şeş kıtadan 43 yaş ortalamasıyla 8 bin kişiye, “İdeal bir hayat amacıyla ne büyüklüğünde paraya gerekseme var?” sorusun yöneltti. Ankete katılanların in %86’sı 10 milyon dolar yanıtını verirken, bazen ülkelerde çoğu herif amacıyla ‘hayallerin miktarı’, yani ‘ülküsel yaşam için umu edilen mülk’ aynı milyon doları geçmiyor.

Araştırı, ülkeye mecbur olarak, nüfusun %8 ile %39 beyninde değişen aynı yüzdesinin, zahirde sınırsız olan arzularını kandırıcı için oldukça çokça mal çekmek istediğini gösteriyor. Bu eşkâl insanlar alelumum daha dinç, kent sakinleri ve güce, başarıya ve bağımsızlığa derece veriyor. Araştırmaya bakarak, gelişigüzel ülkede bıkılmayan arzuları olan insanlar var ama sayıları azınlıkta. Bu uzanım birlikte dünya ekosistemi için olumlu yorumlanıyor.

Bath Psychology’den mebde araştırman Dr Paul Bain şunları söyledi: “Sınırsız arzuların ideolojisi, koca doğası namına sunulduğunda, insanlar üstünde âdeta istediklerinden henüz fazlasını satın almaları için içtimai sıkıntı yaratabilir. Çoğu insanın ideal yaşamlarının aslında az çok alçak gönüllü olduğunu temin etmek, insanların onları küçük bahtiyar eden şeylere daha akla yatkın şekillerde davranmasını kolaylaştırabilir ve bir zamanda henüz faal global esirgeme politikalarını destekleyebilir.

Sıkıntılı mülk dönemi bitiyor

 

Musk: Aptalların konusunda mufassal süredir mal yağıyor

 

Para yöneticileri nakit biriktiriyor

 

Share: