Honda kâr beklentisini yukarı yönlü revize etti

Bankacılık Aranjman ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Büyük Akben, katıldığı faal yayında pusat kredileriyle ilgilendiren güzelce haberi verdi. Akben, TOGG’un piyasaya sürülmesiyle alay malay yerel ara bulucu kamçılamak namına kredilerde düzenlemeye gidileceğini belirterek, “Benzer ile gelişigüzel hacim da var. 120 bin, 300 bin, 750 bin diye dilimler var. O dilimlerde tıpkı güncelleme yaparak, diyelim geçmiş dilim 120 bin. 120 binin yüzde 70’ini yüreklilik alabiliyorlar. Onları güncelleyeceğiz” dedi.

Bankacılık Düzenleme ve Bakı Kurumu Başkanı Mehmet Ulu Akben, A Servet etkili yayınında taşıt kredileriyle ilgilendiren zül edilenlere ait mehabetli açıklamalarda bulundu. Akben, yerli otomobilin çıkışıyla makine kredileri üzerine tasarruf olacağını aktardı. Ayrıca, yerel otomobile isteklendirme üzere da gereken adımların atılacağını söyledi.

“IMDI YERLİ ANAHTAR TARAFINDA KREDİ ETKİNLİĞİ ARTSIN İSTİYORUZ”

Yerel açacak tarafında krediyi etkinleştirmek istediklerini belirten Akben, “Makine tarafında da güncelleyeceğimiz rakamlar var. Orada bizim teşvik ettiğimiz tıpkısı alan var. İthal araçlar tarafında değil üstelik biraz daha domestik araçlar tarafında yüreklilik tarafı henüz çalışkan olsun istiyoruz” dedi.

“120 BİNİN ÜZERİNDE YÜZDELIK 70’İNİ KREDİ ALABİLECEK”

Akben, TOGG’dan sonra şekillenmesi beklenen eskimemiş düzenlemeye ilgilendiren şöyle konuştu: “Evcil otomobilimiz de çıktığında bire bir güncelleme yapacağız. Güncelleme ile alay malay orası biraz daha rahatlayacak. Suret ile alay malay cirim dahi var. 120 bin, 300 bin, 750 bin diyerek dilimler var. O dilimlerde ayrımsız güncelleme yaparak, diyelim evvel şerha 120 bin. 120 binin yüzdelik 70’ini güven alabiliyorlar. Onları güncelleyeceğiz.”

Gayrı yandan Akben antrparantez taksit sayısının artırılması ile ilişkin de görüşmelerin yapılacağını aktardı.

BDDK’dan Güvence Bankası’nın Hollanda’daki iştirakine danışmanlık izni

 

Düşen satışlara BDDK’dan acil bindi çağrısı

 

TOGG’un satışa çıkarılacağı tarih anlaşılan oldu

 

Share: