Hollandalı Sigorta Cini BUBA Ventures’e satıldı

“Mahallenizin Sigorta Mağazası” sloganıyla 7 sene önce kurulan ve sektörde mağazacılık faaliyetini başlatan Sigorta Cini ahali değiştirdi. Hollandalı NN Group’un bire bir iştiraki namına faaliyetlerini sürdüren müşareket, imdi BUBA Ventures çatısı altında çalışmalarına bitmeme edecek.

NN International Insurance CEO’su Fabian Rupprecht: “Gerçekleştirdiğimiz şümullü analizin sonucu yerine Sigorta Cini’nin, yıpranmamış benzeri yatırımcı ile daha gani benzeri konuma ulaşacağına karar verdik” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “NN Group yerine Sigorta Cini’nin değerli hareket modelinin BUBA Ventures ile elan bile istikbal seviyelere taşınacağına, hem büyümesi hem da inovasyonu amacıyla eskimemiş fırsatlar yaratlacağına inanıyoruz. Türkiye’deki ferdî tekaütlük ve yaşam güvencesi alanındaki varlığımız ise, NN Group’un ayrılmaz bire bir parçası olmaya devam ediyor.”

TÜRKİYE’DE SİGORTA SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ TEMIZ

Sigorta Cini’nin teknolojiyle alay malay anadan görme acente anlayışını bir araya getirdiği bent çekimli benzeri modele ehil olduğunu söyleyen BUBA Ventures Başkanı Timuçin Bilgör ise satın almaya müteveccih şu bilgileri verdi: “BUBA Ventures namına teknolojik yatırımlar adeta bizim DNA’mızı oluşturuyor. Bu doğrultuda kuruluşumuzdan itibaren uygulayım bilimi odaklı şirketleri haddinden fazla yakından takip ettik ve etmeye devam edeceğiz. Sigorta Cini üstelik hem teknolojiyi hem bile geleneksel acente anlayışını bire bir araya getirerek kendine has hibrit benzeri benzer kurması dolayısıyla bizim dikkatimizi çekici tıpkısı hisse senedi modeli oldu. Biz Türkiye’nin sigorta üzerine potansiyeline inanıyoruz. Türkiye Sigorta Birliği verilerine bakarak 7 aylık dönemde sigorta şirketlerinin ürettiği bütün prim 47.3 milyar lira namına gerçekleşti. Bu üretimle geçen senenin tıpkı dönemine kıyasla sigorta pazarı yüzde 23.7 büyüdü. Sigorta Cini’nin de ağırlıklı hisse senedi hacmini oluşturan sahn dışı sigorta branşları geçen yılın 7 ayıyla karşılaştırma edildiğinde yüzdelik 16.5 büyüdü. Dolayısıyla biz Türkiye’dahi sigorta sektörünün parlak tıpkısı geleceği olduğuna inanıyoruz.”

BÜYÜMEYE DEVAM EDİLECEK

Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı dahi, satın alma ile oluşan sinerjinin BUBA Ventures ile katlanarak devam edeceğine inandıklarını belirtti.

Türkiye’da 18 şehirde, 36 mağazada, 200’e mail çalışanı ile sigorta mukayese ve satma sitesi Sigorta Cini’nin 24 sigorta şirketi ile anlaşması bulunuyor. Sigorta Cini, sigortacılık işlemlerine müteveccih kullanıcılarına hem danışmanlık hem üstelik as hizmeti veriyor.

Bereket Sigorta peş yönetiminde değiş

 

Faizsiz sigorta sistemi yenileniyor

 

Share: