His yetmezliği kanser riskini artırabilir

Birleşik Kraliyet’ta 920.000’e kadar kişinin, ruh vücuda gerektiği kabilinden içki pompalamadığında ortaya sâdır durumla yaşadığı düşünülüyor. Bu durum genel kendisine kalp aksesi dolayısıyla ihtisas kaslarının beis görmesiyle ortaya çıkıyor.

200.000’den aşkın âdem üzerinde yapılan araştırı, ihtisas yetmezliği hastalarının kestirmece dörtte birinin kansere yakalandığını, duygu rahatsızlığı olmayanların ise takkadak yüzde 16’sının kansere yakalandığını buldu.

Kalp yetmezliği olan kadınların kansere yakalanma olasılığının yüzde 85, erkeklerde ise bu oranın yüzdelik 69 olduğu belirtildi. Bulgular, başarısız ayrımsız kalbin iltihaplanmaya neden olan proteinler üretebileceğini ve bunun dahi tümörlerin vücutta mekanizma olasılığını artırabileceğini gösterdi.

TEDBİRLER ALINARAK HASTALIKLAR ENGELLENEBİLİR

Almanya’daki Kiel Christian-Albrechts Üniversitesi’nden araştırmaya katılan Dr Markka Luedde şunları söyledi: “Kalbe uymazlık veren ilaçlar düz kanser hastalarının önsezi yetmezliği için izlenmesi oylumlu benzeri uygulama. Demin ise kamu tersini yaparak ruh yetmezliği ruhlu hastaların kanser gelişiminde güç izlemesi gerçekleşti.”

Kalp yetmezliği ve kanser beyninde münasebat olduğu düşünülse bile Dr. Luedde elan bu bağlantının kesinleşmediğini söyledi. Bu gözlemsel bire bir çalışmaydı ve sonuçlar önsezi yetmezliğinin kansere sebep olduğunu kamu namına kanıtlamıyor. Fakat bulgular, his yetmezliği hararetli hastaların kanseri menetmek için tedbirler alabileceklerini gösteriyor” dedi.

Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin çevrimiçi ayrımsız konferansı olan Ihtisas Yetersizliği 2021’dahi sunulan ve ESC Ruh Yetmezliği dergisinde yayınlanan araştırma, sayı farkı yaşı 72 olan insanları inceledi. Ihtisas yetmezliği olan toplanmış 100.124 sayrı ve rahatsızlığı olmayan 100.124 hayat on yıl boyunca izlendi.

Eş yaşta ve benzer düzeyde obeziteye erbap insanları içeren iki takım arasında, duygu yetmezliği çekenlerin yüzdelik 25,7’si kansere yakalandı. Duygu yetmezliği olan kişilerde kansere yakalanma riskinin averaj yüzdelik 76 oranında arttığı görüldü. Ten kanseri amacıyla riskin yüzdelik 83 ve meme kanseri için yüzdelik 67 henüz efdal olduğu bulundu.

Korona virüs sonrası bu şikayetlere ilgi!

 

Share: