Hastaların yüzde 68’inden Remdesivir’li tedaviye müspet karşılık

Yeni İngilizce Tıp Dergisi’nde yayınlanan çalışmanın sonuçlarına bakarak, KUL, İtalya, Fransa, Avusturya, İspanya, Hollanda, Almanya, Japonya ve Kanada’daki hep 53 vahim hastadan 36’sı bu otama sayesinde düzelme yoluna girdi.

Testlerde, suni solunum cihazına kapalı 30 hastadan 17’sinin durumu düzeldi. Bu süreçte tedaviye cevap vermeyen 7 züğürt üstelik hayatını kaybetti.

Ancak fen insanları, Fransa’daki klorokinin testinde olduğu üzere, bu klinik araştırmada dahi kontrol grubunun olmadığına dikkat çekti. Yani Remdesivir’in Kovid-19 hastalarına havari olup olamayacağını daha iyi sınırlamak amacıyla randomize ve plasebo kontrollü testlerin yapılması gerekiyor.

Bir Nice eksper marifetiyle Kovid-19 için sunma düş verici antiviral kendisine akseptans edilen ilacın laboratuvar sonuçları korona virüse karşı canlı olduğunu ortaya koydu. Şimal İtalya ve Çin’üstelik hastanelerinde da kullanıldı.

Ati haftalarda Remdesivir ile yapılan kullanılmamış testler ile henüz şümullü sonuçlara ulaşılması bekleniyor.

Fransa’üstelik sıtma ilacı hastaların yüzde 91,7’sini iyileştirdi

Fransız basınında vadi kayran haberlerde, Marsilya’daki Akdeniz Enfeksiyon Enstitüsü Genel Direktörü Prof. Dr. Didier Raoult’un yaptığı akıbet çalışmada, sıtma tedavisinde başvurulan klorokinin ilacının virüsü taşıyan bin 61 kişide kullanıldığı kaydedildi.

Bu kişilerin yüzdelik 91,7’si 10 dönme ortamında hastalığı atlattı, 74-95 yaşlarındaki hastaların yüzdelik 0,5’i hayatını kaybetti.

Ülkede Kovid-19 tedavisinde klorokinin kullanımını savunan doktor adına bildik Dr. Raoult, 9 Nisan’dahi Cumhur Reisi Emmanuel Macron ile görüşmüştü.

Fransa’üstelik Başvekillik Kararnamesiyle klorokinin Kovid-19 tedavisinde kullanılmasına izin verilmişti.

Fransa’birlikte “klorokin” mucizesi

 

Share: