Hangi içkinin korona virüse cebin yardımcı yük yaptığını belirlendi

Shenzhen (Şenzen) Kangning Hastanesi ve Güneybatı Hastanesi’den Çinli fen insanlarının yürüttüğü araştırmanın, ispirto tüketimi ile korona virüs bağlantılı riskler ortada bir angajman yakaladığı duyuruldu.

Araştırmada Britanya’nın Biobank bilim tabanından gözyaşı ortalaması 69 olan ve 16 bin 559’u korona virüs yakalanan 473 bin 957 kişiyle ilgilendiren kayıtlar incelendi. Bu kişiler şarap içmeyenler, çarkıt içiciler, halihazırda içenler ve içmece sıklığına göre gruplara bölündü.

RİSKİ AZALTMA İHTİMALİ VAR

Kıtipiyoz bire bir kadeh şarabın 1.5 vahit, bire bir çamçak alkol hacmi yüzde 3.5’tan bağan biranın iki ünite sayıldığı Britanya’da haftada 14 birimden birkaç içilmesini tavsiye eden kriterler, müracaat noktası alındı. Alkollü içkilerin hiçbir türünü haddinden fazla içmenin zinde olmadığı uyarısını boşlama etmeyen araştırmacılar, kırmızı içki, beyaz şarap ve şampanyanın güneş tacı virüs riskini azaltma ihtimali bulunduğu sonucuna ulaştı.

Frontiers in Nutrition isimli dergide yayımlanan araştırmaya bakarak kriterlerin üstünde veya iki zalimce üzerinde kırmızı içki tüketimi yahut kriterler dahilinde erdemli alkollü içki tüketiminin düşük sıklığı (haftada 1–2 pencere) yahut kriterlerin üstünde beyaz zehir bade ve şampanya tüketiminin yüksek sıklığı, korona virüse alın koruyucu görkem oynuyor.

Araştırmada korona virüs kaynaklı ölümlerle alkollü içki içme durumu, sıklığı, miktarı, içkilerin zir türleri arasında angajman olmadığı belirtildi.

BADE DİKKAT ÇEKİYOR

Alkol istihlak sıklığı hangi olursa olsun, galiba genişlik erdemli fenolik mürekkep konsantrasyonlarının bulunmasından yağlık al şarabın Kovid’e karşı havari etkisi dikkat çekerken, hoppadak kriterlerin üzerinde veya 2 acımasız üstünde tüketildiğinde koruyucu etkinin devreye girmesi, araştırmanın bir sair azrail yanı oldu.

Fakat araştırmanın arpa suyu, elma şarabı ve Britanya’da ‘spirits’ kategorisine sokulan brendi, votka, absent, ardıç rakısı, rom, tekila, viski kabil içkileri sevenlere dağ haberi var. ‘Tüketimi sıklığı ve miktarı ne olursa olsun, arpa suyu ve elma şarabı soğurmak Kovid riskini artırdı’ denilen araştırmada, nedeniyle şu tavsiyede bulunuldu:

Umum sağlığı rehberliği, bira, elma şarabı ve ‘spirits’ tüketicileri arasında sağlıklı dirim tarzı alışkanlıklarını ve tercihli politikaları savunarak Kovid riskini azaltmaya odaklanmalıdır.

Kovid-19 ‘antikor kokteyli’ ilacının gözetim oranı muhtemelen oldu

 

Share: