Halk Salvador, Bitcoin almaya devam ediyor

El Salvador Çap Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, cuma namazı günü temas biri 19 bin dolar fiyatla 80 bitcoin henüz aldıklarını bildirdi.

Bukele, söz konusu satın almaların zaman erken saatlerde gerçekleştiğini gösteren devir çizelgesiyle alay malay, değme biri 19 bin dolar fiyatla 1 bitcoin amacıyla benzeri mübayaa listesi kabil hasıl ayrımsız resim paylaşarak, “Bitcoin gelecektir! Ucuza sattığınız amacıyla teşekkürler.” değerlendirmesinde bulundu.

Mevki hazinesi, toplamda etraf değeri 46,7 milyon dolar olan 2 bin 381 Bitcoin’e erbap bulunuyor. Ülkenin Bitcoin yatırımlarından zararı yüzdelik 50’den çok olması dikkati çekiyor.

Halk Salvador’üstelik Ilkgüz 2021’bile saklı yazı dünyalık birimi Bitcoin kanuni mülk birimi yerine kullanılmaya başlanmıştı.

Sınırlı dışında tüvana El Salvadorlular ülkelerine yılda 6 milyar dolar gönderirken, Ahali Salvador hükümeti Bitcoin sebebiyle mülk transferini kolaylaştırmayı ve tıpkısı milyondan çok düşük gelirli ailenin değişiklikten yarar sağlamasını hedefliyordu.

Sunu iri saklı yazı servet birimi olan Bitcoin, makroekonomik endişeler ve faziletkâr profilli saklı yazı şirketlerinde tanıdık akışkanlık krizinin baskısı altında kalıyor. Bitcoin’in fiyatı geçmiş arızi de olsa 19 bin doların altına inmişti. Bugün ise Bitcoin’in fiyatı 19 bin dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin, bu sene kestirmece yüzdelik 58 düştü. Son Teşrin 2021’da tam zamanların genişlik faziletli seviyesi olan 68.990 dolarda mevcut Bitcoin, söz konusu tarihten bu yana yüzde 72 ayar kaybetti.

Share: