Hafızanızı öldüren 5 husus

Fakat, hayatınız için şişman öneme erbap olan hafızanızı korumak için sizin bile yapmanız gerekenler var.

Foxnews’te vadi kayran habere göre, psikolojik bire bir süreç yerine, bilginin depolanması ve hoşgörüsüz çağırılması eksik olabiliyor ve böylelikle belli yıkıcı güçler karşısında zihin savunmasız oluyor. Bu güçler hem çöz hem birlikte dıştan gelebiliyor ve bodur süreli yahut etraflı mütemadi hafızanın değme alanını etkileyebiliyor.

İşte kaçınmanız müstelzim yeti öldürücüler:

1. Sigara somurmak: Bir Nice araştırı sigara içenlerin hele ölçülü yaş döneminde ve yaşlılıklarında hafızalarında ve umumi kognitif yeteneklerinde mütezayit bir azalma olduğunu gösterdi.

2. Yara beslenme: Beyninizin yakıta, hele glukoza ihtiyacı vardır. Eğer beslenmenizi kısıtlarsanız, us gücünüzde de tenakus olacaktır. Aç ya dahi lüks yorgun olduğunuzda, yoğun ve belgisiz hissiyat hissedersiniz. Zehir beslenmeden apayrı, Korsakoff sendromu üzere henüz ağır sıklet bozukluklar ile sonuçlanabilir. Bu alamet, özellikle B1 vitamini gibi az vitamin alınması ya bile vitaminlerin mahdut emilimi sonucu oluşan bir vitamin eksikliği belirtisidir.

3. Herpes: Alzheimer, katre evet de kriz kadar mütenevvi keyif koşullarından evet da bozukluklarından biri olan Herpes, mahiyet tıpkısı akıl öldürücüdür. Birçok herpes vakası aksiyon arkadaşınızın ismini unutmanıza evet birlikte anahtarlarınızı unutmanıza posta açmaz. Fakat herpes simplex encephalitis olarak bilinen bati bire bir enfeksiyon şekli bunaltıcı zihin kaybına nöbet açıyor.

4. Hipnotizma: Hipnotizma altında yapılan şeyler unutulabilir. Bu yabansı olayda, her hangi büyüklüğünde etkisi arızi bile olsa “posthypnotic amnesia (hipnotizma sonrası bellek yitimi)” aşaması oluyor, bu aşamada kâh olayları evet de tamamen geçmişi unutabiliyorsun.

5. Stres: Tetkikat, stresli olayların hafızayı bastırdığını gösteriyor.

Share: