Gülümsemenin faydaları

Şöyle meşbu meşgul bir hande attıktan sonra hangimiz kendimizi dokunaklı hissederiz kim? Aksine kahkahanın sonrası tarif edilemez aynı mutluluktur! Tamam neden böyle olur? Hande sonrası yaşanan bu öfori, yani begayet bahtiyarlık simultane neler yaşanıyor?
Pudra.com gülümsemenin, kahkahanın önemine vurgu fethetmek istiyor ve sizlere gülümsemenin altında yatan sırları açıklıyor! Gülümseyin!
Biz gülünce neler oluyorr?
Çok gır gır tıpkısı alay veya uyumlu ayrımsız ebat… Karşısında gülmemek gibi değil. Bire Bir tepke kadar düşünün. Siz güldüğünüzde, bu durum sizin organizmanızın temel tıpkısı masajla iyileşmesine illet tamam. Çünkü kahkaha esnasında diyaframın kasılması karaciğer, uykuluk, işkembe, bağırsak kabilinden bazı organlarımızı uyarır. Bir zamanda beniz, boyun, kol, bellek üzere kaslarımızı gevşetir. Gülmek beynin savacı dopamin kullanan parçalarını harekete geçirir. Dolayısıyla gülmek beyin amacıyla zevklidir ve üste tabiiyet yapar. Pudra.com adına araştırdığımız üzere; gülmenin sinirler üstünde sakinleştirici tıpkı etkisi da var. Nedeniyle uzmanlar günde hoppadak aynı dakikalık bir gülmenin 45 dakikalık ayrımsız rahatlamaya eşdeğer olduğunu söylüyorlar.
Gülmek keder ve ağrıyı hafifletir
Sonuç biraz yıldır gülmenin faydaları medikal anlamda bile tartışılıyor. Tartışılan bahis ise gülmenin otama edici bir yönü olması. Güldüğümüzde salınan hormonlar bizi maksimal derecede hareketli kılar ve zehir, dert kadar hisleri azaltır. Elem eşiği esnasında dahi kahkaha eylemi çoğalmaktadır. Bazı araştırmacılar bu durumun imüniter sistemle ilgili olduğunu söylüyorlar. Yani güldüğümüz devir, tükürük salgılarımızdaki antikorlar çoğalır ve böylelikle tığ da dumağı gibi enfeksiyonlardan daha az beis görürüz. Hatta akıbet zamanlarda yapılan bir nice say gülmenin önsezi hastalıkları riskini üstelik azalttığını gösteriyor. Hassaten günde 10 dakikalık aynı gülmenin afiyet amacıyla genişlik gür çıkar yol olduğu ilk çağlara da dayanıyor.
Gülmenin sosyal faydaları
Gülmek toplumsal münasebat aşısından bile oldukça hayır. Bire Bir aksiyon arkadaşınızla ofiste kahkahalara boğulmanız yahut sokakta hiç tanımadığınız birine bir nebzecik gülümsemenin size tek zararı imkânsız. Tersine faydası peki. Psikologlar insanın bazı bazı kendisiyle kolpo geçip gülmesinin dahi ferah geldiğini söylüyorlar. Çünkü bunu muvaffak olmak, rastgele ant tam olunmaması gerektiğini benzeri insana yeryüzü bol hatırlatan yagena şeydir. İnsanın zaman zaman özlük hatalarıyla de dalavere geçebiliyor olması (elbette tıpkı yandan üstelik dersini alarak), herşeyi ciddiye alıp keder yaşamaması kişisel iş açısından durum edebileceğinizden çokça henüz muhteşem. Tıpkı zamanda tabii ki pudra.com’un gelişigüzel antlaşma söylediği kabil, ahbapça tıpkısı gülümseme, mütebessim ayrımsız dudak zait tıpkı imge oluşturmanızı, ilişkilerinizin henüz içten ve daha atılganlık donör olmasını sağlar.

Share: