Görme Engelli Kahin Ağababa Vanga’nın 2022 amacıyla ortaya attığı tıpkı kehaneti elan tuttu: 48 bin 500 yıldır camit halde uyuyan virüs uyandı

Tahminleri ile dünyaya kaşe vuran Ata Vanga, takipçilerinin çoğu tarafından 16. çağ kahini Nostradamus ile adam kabul ediliyor. 1911 tevellütlü Bulgar mistik Vangeliya Pandeva Gushterova, bu yol 2022 kehanetiyle gündemde.

SON KEHANETİ GERÇEKLIK OLDU

Daha önceki bir nice olayı ve gelişmeyi önceleri bilici Cet Vanga, eskimemiş bir felaketin sinyalini yıllar önceki vermişti. Ata Vanga, Sibirya’üstelik ölümsek bire bir virüsün keşfedileceği kehanetinde bulunmuştu. Camit bir alanda bilinmez duran ölümsek virüsün, küresel ısınmayla alay malay ortaya çıkacağı kaydedildi. Virüsün yayılacağı ve acilen kontrolden çıkacağı de öngörüleri arasındaydı. Kahin’in bu kehaneti geçtiğimiz günlerde ilmî araştırmayla gerçekleşti.

48 BİN 500 YILLIK VİRÜS UYANDI

Sibirya’dahi araştırmalarına atiklik veren bilim insanları Sibirya’nın permafrostlarında korkutucu gerçekle karşılaştı. On binlerce sene önceye ilgilendiren bire bir virüsün yeniden ortaya çıktığı görüldü. Sibriya’birlikte ortaya çıkan virüsün 48 bin 500 yıl donmuş halde uyuduktan sonradan baştan ortaya çıktığı kaydedildi. Uzmanlar yıllar öncesinden mevrut virüslerin yeni benzeri pandemi tevlit tehlikesine ilgi çekti.

ŞİMDİLİK İNSANLAR İÇİN TEHLİKE OLUŞTURMUYOR

Fransa’daki Aix-Marseille Üniversitesi’nden virolog Jean-Michel Claverie, New Scientist’e “48.500 sene benzeri dünya rekoru” dedi. Pandoravirus yedoma adı verilen virüsün, pithovirüsten sonra bilinen ikinci iri virüs olduğu söylendi. Pandoravirüs, ayrımsız mikron uzunluğunda ve 0,5 mikrometre genişliğinde. Bilgelik insanları virüsün şimdilik amipler olarak bilinen tek hücreli organizmaları enfekte edebileceğini, bitkileri yahut hayvanlara bulaşmayacağını söyledi.

Share: