Generali AXA’nın Malezya birimlerini satın takanak

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İtalya’nın sigorta devi Generali, Fransız rakibi AXA’nın Malezya’daki kâh birimlerini satın kabul etmek üzere müzakerat yürütüyor. Anlaşmanın maliyeti ise 300 milyon euro civarında.

Halihazırda Malezya pazarında hayatiyet gösteren Generali, Reuters’ın haberine göre çarşamba haset gizil anlaşmayı yönetim kurulu toplantısında görüştü.

Habere bakarak, Generali henüz önceki AXA’nın Malezya’daki operasyonlarına yönelik 700 milyon euroluk ayrımsız inikat planlıyordu. Fakat elan bilahare AXA’nın ülkede kâin hayat sigortası dışındaki operasyonlarını satın almamayı seçti.

finansgundem.com’un yaptığı derlemeye bakarak, barışma gerçekleştiği takdirde Generali Malezya’daki ikinci genişlik şişman mülk ve kaza sigortası şirketi olacak. Konuya dayalı bilgelik sahibi olan aynı köken, “Asya hızla büyüyen ayrımsız veriş ve Generali’nin odaklandığı bire bir düz” dedi.

Generali ve AXA’dan konuya dayalı açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz ay Generali CEO’akarsu Philippe Donnet, şirketin 2 bilyon euronun üzerindeki miktarı toplaşma ve satın alımlar üzere kullanacağını ve seçenekleri değerlendirdiğini söylemişti.

bununla birlikte 2019 yılında AXA ve domestik hal ortağı Affin Bank Bhd’nin yaşam güvencesi ve genel sigorta birimlerindeki kuma girişimlerini satmanın de içre bulunduğu seçenekleri değerlendirdiği ortaya çıkmıştı.

Acımasız ifa sistemlerini rahatlatan açıklama

 

Danimarka bıraktı, Çekya eğilimli oldu

 

Faizle pahalılık arasında zahir bağlantı var

 

Share: