Geleceğin interneti Ethereum tamamen mi olacak?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Ethereum blockchain’ine müteveccih sargı geçtiğimiz yıl yükseldi. Geliştiriciler Ethereum’a yönelerek bunu her an yükselen benzeri merkeziyetsizleştirilmiş para (DeFi) dalgası düşünmek için kullanıyor. Bire Bir zamanda blockchain non fungible token’lara (NFT) üstelik karı sahipliği yapıyor. Bu cins yeni uygulamaların yükselişi şimdiden işlek tıpkı network etkisi yarattı.

Her An yükselen etkinlik, artık geliştiricinin Ethereum blockchain’ine yönelmesini sağlıyor. Bu da platformu Web 3.0 üzere bir numara yeğleme haline getirebilir. Burada merkeziyetsizleştirilmiş icraat, iri teknoloji şirketlerinin sunduğu hizmetler karşısında hararetli bire bir rekabet gösterebilir. Financial Times’ın haberine bakarak Ethereum blockchain’i üzerinde yer düzlük platformlardan Polygon’un Müessis Ortağı Sandeep Nailwal, “sektörün %60 ila %70’i Ethereum üstünde” dedi.

Bunun sonucunda Ethereum’un Ether yerine tanıdık kripto parası, dokuz itmam yükseliş gösterdi. 350 bilyon dolar seviyesinde token’ı mevcut Ethereum demincek piyasada kâin Bitcoin’lerden %40 daha çok. Bu şevket ise ayrımsız yıl öncesine göre iki intaç yükseliş gösterdi. Fakat Ethereum’un henüz bakir ve çabuk rakipleriyle başa çıkıp çıkamayacağı iptila ediliyor. Şan Francisco merkezli envestisman şirketi Electric Capital’dan Avichal Garg, “Ethereum’a yönelik kuma tıpkısı kanı yok” dedi.

Devamında, “Ethereum petrol gibi ayrımsız emtia mı, dijital altın mı, yoksa henüz iyi tıpkı Bitcoin mi?” ifadesini kullandı. Envestisman dünyası cevabı bulana kadar ise Ethereum’un fiyatının erdemli volatilite göstermeye devam edeceğini söyledi. Ethereum fiyatlarındaki ralli ise iki rüya tarafından tetiklendi. Bunlardan aynı tanesi Ethereum’un dolaşımdaki token’larının geçmişe nazaran elan ağır tıpkı şekilde büyüme göstereceğinin beklenmesi.

Finansal spekülatörler için bu, kripto paranın Bitcoin’e benzeyeceğine yönelik tıpkı ihtimali ortaya çıkardı. Geçtiğimiz kamer gerçekleşen bir değişimin sonucunda token arzı şimdiden azaldı. Elan önceki madencilere ecir yerine ödenen Ethereum’ların bazıları şimdi imha edildi. Aynı başka iri girişim ise bu yılın ilerleyici dönemlerinde ya bile önümüzdeki yılın evvel dönemlerinde ortaya çıkabilir.

Blockchain mümasil zamanda bulunan “hisse senedi kanıtı” sistemini geride bırakacak ve bunun namına “pay kanıtı” sistemine geçecek. Bu sistemde madenciler gider ettikleri bilgisayar gücü karşısında koymak namına katılımcılar Ethereum’larının bir kısmını sistemde tutarga kazanacak. Bunun çevresel faydalarının birlikte, etap birlikte parasal faydalar de getirecek.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Ethereum blockchain’inin internetin geleceği olmasına yönelik umutların şişman tıpkısı bölümü, teknolojiyi kullanan geliştiricilerin sayısına odaklanıyor. Blockchain’in programlama dili Solidity kripto geliştiricileri üzere hayatın tıpkı parçası haline geldi. Daha aşkın geliştiricinin sisteme çekilebilmesi için blockchain’lerin çokları Ethereum blockchain’iyle köprüler kuruyor ve Ethereum’a müteveccih talebi öz uygulamalarını güvence altına ahzetmek amacıyla kullanıyor.

Ethereum blockchain’inde meydan alan ağlardan tıpkı tanesi olan Skale CEO’akarsu Jack O’Holleran, “Ether’in yükselişi, Ethereum blockchain’inin başarısına bağlı” dedi. Devamında, Ethereum’un parçalanmamış türlerdeki merkeziyetsizleştirilmiş uygulamalara global olarak ev sahipliği yapabileceğini anlatım etti.

 Fakat Garg kabil yatırımcılar Ethereum’un etraflı vadeli rolünün halen tartışmalı olduğu konusunda uyarıda bulunuyor. Bu rekabette Bitcoin’mağara galip gelme şansı bitmeme ediyor.

Goldman Sachs çalışanlarına bedava kemirmek devrini kapattı

 

Paris İklim Anlaşması TBMM’de

 

İnsansız akarsu şeş sistemine TEKNOFEST’te ihsan

 

Share: