Galatasaray, F.Bahçe’yi uyardı

Fenerbahçe TV’üstelik, Galatasaray Ustalık Direktörü Fatih Fehva’i garaz alan kitap, Soluk Kırmızılı kulüpte reaksiyon yarattı. Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada “Dostluğumuzun daha fazla zarara uğramaması için müstelzim tedbirleri Fenerbahçe Kulübünün zamanında ve sunma bereketli şekilde alacağına inanıyoruz” denildi.
‘Galatasaray Spor Kulübü’nden Açıklama’ şöyle:
“Galatasaray ile Fenerbahçe spor kulüpleri ortada bugüne büyüklüğünde “ebedi ülfet ve ezeli rekabet” kavramı altında şekillenen beniz yılı aşkın benzeri birliktelik meze konusudur. Bu rakiplik yalnız kulüplerimizi değil, Türk sporunu ve Türk futbolunu da müstakbel taşımıştır.
Hele sonuç 10 yılda kurumsal kulüp medyalarının bile devreye girmesiyle bu rekabet eski yüzyılın kültürel birikimini ortaya çıkarmış ve elan üstelik kökleşmiştir.
Fakat bu rekabetin saygınlığını zedeleyen yayınların kurumsal medya organlarında saha alması, fehva yerindeyse çıkmaz ağzıyla ve çokça saygısız üsluplar kullanılarak sözüm ona monitör programlarına meydan verilmesi çok düşündürücüdür.
Spor kulüplerinin kurumsal yayın organlarında düzeyli yayınları yapmalarını temin etmek pakt yönetimlerine düşmektedir.
Dostluğumuzun elan aşkın zarara uğramaması için gereken tedbirleri Fenerbahçe Kulübünün zamanında ve sunma bol şekilde alacağına inanıyoruz.
Kamuoyuna saygılarımızla
Galatasaray Spor Kulübü”

Share: