Fintek yükselişinde eskimemiş trend: Sigorta teknolojisi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

‘Gömülü’ (embedded) mali mahsulat kâin ürünleri eskimemiş metodlarla satmaktan, ürünün alışverişinizin benzeri parçası olduğu yöntemlere bir nice alanda karşımıza çıkıyor. Batık mali ürünlerin yükselişi, zarfında bulunduğumuz dönemde ilgi çekiyor. Bu yükselişin esas nedenlerinden ayrımsız tanesi bu ürünlerin, fintek şirketlerinin üç avantajı olan tevzi, bilim ve bakım kolaylığı üzere unsurlarını güçlendiriyor olması.

Şirketlerin tevzi avantajına topluluk olmasının nedeni, ürünlerin müşterilerin olduğu yerde ve güvendikleri markalarla alay malay satın alınabiliyor olması. Forbes’un haberine bakarak batak finansal mahsulat, antrparantez satın alınabilecek aynı üründen tezayüt, müşterinin satın aldığı benzeri ürünün parçası olabiliyor. Tıpkı zamanda azrail verilerine muvasala imkanı üstelik tanıyor. Bir Tane ayrımsız üründense şümullü aynı hizmetin parçası oldukları için bile, almaç memnuniyetini ortaya çıkarabiliyor.

Örneğin ZhongAn telefon sigortası, aptal telefon alışverişlerinde batık namına geliyor. Müşteriler telefonlarını düşürdüğünde ve ekranları kırıldığında, elan telefonu yerden almadan çöz sensörler yardımıyla batmış sigorta poliçesi devreye giriyor. Kullanıcıya yıpranmamış tıpkısı telefon gönderiliyor. Bu canlı aynı değişim olsa bile hareketin yegâne tetikleyicisi değil. Finansal ürünleri gömülü adına arz etmek, müşteriler yoluyla anbean artık destekleniyor.

Gömülü sigorta sağlayıcısı Cover Genius’un araştırmasına göre KÖLE’birlikte tüketicilerin %45’i vezneci hizmetlerine gömülü sigorta tekliflerine bağlam gösteriyor. Daha de çarpıcı olanı, toptan adına oranın %70’le elan yüksek olması. Küresel tetkikat tüketicilerin %64’ünün bir fintek ürününü denediğini gösteriyor. Bu birlikte batmış sigorta ürünlerinin benimsenmesi amacıyla büyük ayrımsız gizil olduğunu gösteriyor.

Akıbet dönemlerde finansal ürünleri gömülü yerine sunmak, gizil müşterilere ulaşmayı bile kolaylaştırıyor. Ancak sigorta ürünlerini harcamak az çok edisyon. Esasen da akla yatkın ayrımsız uygulamayla yıpranmamış sigorta kategorileri oluşturabilir. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu kapsam hiçbir banka adına cemaat olmayan 1,5 milyar kişiye da kazanım sağlayacak.

Bu şekilde az finansal bakım alan pazarlarda, batmış sigorta ürünlerine arzu faziletli kabil. Batak mahsulat, tıpkısı başka şirketle evet bile ürünle işbirliği içinde satıldığı amacıyla bir zamanda hizmet maliyetlerini birlikte düşürüyor ve müşterilere yayılmak çok henüz çap hale geliyor.

 Batık sigorta ürünlerine intikal, dağıtım kanalını değiştirmekle bitmiyor. Değişmesi gereken bir nice şey var.

Avrupa’nın batmış sigorta teknolojisi şirketi LAMIE, yapılan sigorta tazminatı başvurularının %100’ünü karşılamayı hedefliyor. Bu şekilde da azrail memnuniyetinin ve güvenin yükseltilmesi amaçlanıyor. Finansal ürünleri batık olarak arz etmek az çok görgüsüz ve kategorik mahsulat oluşturmayı ve bunları anlaşılabilir ayrımsız dille açıklamayı gerektiriyor.

BENDE’dahi mortgage piyasası tuhaf

 

Akbank’tan “Yapı GES Yatırım Kredisi”

 

iPhone üretiminde ‘çip’ engeli

 

Share: