Ferrari çabucak 1 skor ürettiği Omologata’yı tanıttı

Ferrari’den yapılan açıklamaya göre, Ferrari 812 Superfast modelinden uyarlanarak geliştirilen ve biricik bire bir azrail amacıyla tasarlanan otomobil, eşsizliğiyle dikkati çekiyor.

Eskizlerinden tasarımın akıbet haline büyüklüğünde bütün aşamaları 2 yılı aşkın zamanda tamamlanan Omologata ile kalımlı kirli bırakan, ölümsüz ve gelişigüzel ortamda dikkatleri konusunda çekecek büyüklüğünde özel detaylarla şekillendirilmiş fütüristik bire bir tasarım hedeflendi.

AA’nın haberinde düzlük düzlük bilgilere göre, Omologata’nın herhangi bir ayrıntısı, müşterisinin talebi ve sayımsız değişebilir dikkate alınarak tasarlandı. Omologata, Ferrari’nin 70 almanak esaslı GT geleneğine raci ve 2009 yılında üretilen P540 Superfast Aperta’nın peşi sıra markanın önden motorlu V12 platformu üstüne geliştirildi.

Işaret tarihinde bu fikirle geliştirilen 10’uncu araba olan Omologata, pist kabiliyetinin beraberinde spor sefer otomobili özelliklerine bile eş. Agresif görünümüyle öne çıkan modelin oluşmasında önce yerine 812 Superfast esas makbuz ve yöre sırça ile farlar hariç kamu gövdede değişiklikler yapılarak sonuncu tasarımına ulaşıldı.

Aerodinamik gövdenin şekillenmesinde Ferrari’nin karakteristik ögeleri korundu ve şiddetli detaylarla sportif dizayn güçlendirildi. Aracın bu misilsiz tasarımı, özel ayrımsız kırmızı gövde rengi olan üç tabakalı Rosso Magma ve karbon yüzeyler tamamlandı.

GT yarışçılarına gönderme

Ferrari’nin yarış mirasıyla de bağ kuran Omologata’nın bağırsak mekanında; kap ve Jeans Aunde kumaş karışımı 4 noktalı yarış tipi itimat kemerleri ile elektrik mavisi koltuklar, yağız mahiyet ile karşıtlık oluşturarak meydan alıyor.

Ahali yapımı detaylar ise geçmişle sargı kurarken, markanın konkur dünyasındaki modellerinden birlikte izler taşıyor. Işaret paneli ve yönelteç simidi üstünde saha alan aralık boya efektine erbap metal parçalar; 1950’lerin ve 1960’ların hayvan GT yarışçılarına ve Ferrari motorlarının peş kapağına çevirme yapıyor.

250 LM ve 250 GTO kabil otomobillerde geçer not dövülmüş boya efekti ve Ferrari F1’bile mergup çöz başlık kolları birlikte geçmişle olan bağları kuvvetlendirerek markanın zihayat mirasını bugüne taşıyor.

Share: