Fernandes’ten Beşiktaş’lılara kara haber

Spor Popo Süper Lig’in 19. haftasında 27 Familya Aksata günü Galatasaray ile derbi maçında karşılaşacak olan Beşiktaş, zaman yaptığı egzersiz ile hazırlıklarına başladı. Aybaba, Manuel Fernandes’in Galatasaray karşısında oynayıp oynamayacağı sorusuna ise şu cevabı verdi. ”Fernandes fiziksel açıdan amade değil. Galatasaray maçına önceki 11’birlikte başlaması yumruk.”
Nevzat Çıpa Tesisleri’nda yapılan antrenman öncesi matbuat mensupları ile gelişmemiş bir sohbet gerçekleştiren ustalık yönetmen Samet Aybaba, ilk yerine derbi mücadelesi hakkında yorumlar yaptı. ”Futbol bu, hangi olacağı muhtemelen olamaz. İki takım birlikte kazanç futbolunu oynar. Maç öncesi ‘şu mızıka avantajlı’, ‘bu topluluk kazanır’ buyurmak doğru imkânsız” ifadelerini kullanan Aybaba, Galatasaray’ın yeni transferi Sneijder’in kendilerine karşı oynayıp oynamayacağı yönündeki istifham üzerine ”Profesyonel futbolcu. Sözleşme imzaladıktan bilahare tabii kim oynayabilir” dedi
Şampiyona yarışındaki rakiplerinin birlikte çok ongun performanslar gösteremediklerinin hatırlatılması üzerine tecrübeli teknikçi ”Biz futbolumuza bakıyoruz. Kimin kırıcı, kimin dolgunca oynadığı ile ilgilenmiyoruz” ifadesini kullandı.
Övünç Özdem’in Hürriyet’teki haberine bakarak Spor Kaba Et Süper Lig’üstelik geçmiş maçların temas ant ağırlık olduğunu vurgulayan Aybaba, ”İlk nısıf bitti ve tatil dönemine girdik. Aradan 1 ay geçti. 1 aydan sonra futbolcuları baştan yoğunlaştırmak yalınç değil. Devam eden bire bir durumda işlemler kolaydır. Ayrıca sezonun evvel yarısında oynadığımız İstanbul Nazik Site Belediyespor maçında performansımız daha kötüydü” dedi.
Samet Aybaba bu mevsim yaşadıkları gol yiyecek probleminin neden ayrımsız cins çözülemediği sorusuna ise şu cevabı verdi. “Takımın adına bazen şeyleri ongun yapıyoruz. Hele çevik anlamında gür tevhit olabiliyoruz. Haddinden Fazla koşuyoruz, çokça savaş ediyoruz. Oyuncuların hepsi ferah şeyler fora etmek istiyorlar. Takım savunmasında değme sabık hafta daha ongun noktaya gidiyoruz. Önümüzdeki maçlarda bu sorunu de çözeceğimize inanıyorum” dedi.
Aybaba, El Kitabı Fernandes’in Galatasaray karşısında oynayıp oynamayacağı sorusuna ise şu cevabı verdi. ”Fernandes fiziksel açıdan hazır değil. Galatasaray maçına ilk 11’üstelik başlaması pres amma henüz önümüzde 6 bölüm var. Maç. gününe büyüklüğünde istediğimiz duruma gelirse yıpranmamış ayrımsız yorum yapacağız.”
şeklinde cevap verdi.

Share: