Fenerbahçe şampiyonluğu haketti

Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü ve Beşiktaş Kulübü bozuk yöneticilerinden olan Mete Düren, 3 Temmuz’daki şike süreci ile ilişik can alıcı açıklamalarda bulundu.
Sebep Demirören yönetimindeki Türkiye Ayak Topu Federasyonu’nun al sonucunu aklık tıpkısı şekilde sonuca bağladığını açıklanan Düren; “Demirören yönetimi desise davasını hakka ve adalete akıllıca ayrımsız biçimde çözmüştür. Benim vicdanım çokça bayındır. Fenerbahçe’nin şike yapmadığını şampiyonluğu türe ederek elde ettiğini düşünüyorum.
Ben 15 yıldan beri canlı kendisine futbolun içierisindeyim ve hiç aldatma duymadım. Böyle benzeri intiba kul uyanmadı. Us şikesi bütün konuşulmuştur. Bunun benzeri izafe ve tıpkısı etiketleme olduğuna inanabilirsiniz. Ego sahada oynanan futbolun saf olduğuna inanıyorum” diye niteleyerek konuştu.
Düren ,Eren Sebep’ın da hıyanet süreci sonrası aklandığını belirterek; “Muazzez Yıldırım’ın kendine özgü bire bir üslubu vardır. Türk futbolunun yüce karakterlerinden biridir. Spor hukuku açısından dahi bu durumdan aklanarak çıkmıştır. Ben imdi birşey olacağını sanmıyorum” diyerek konuştu.
Mete Düren Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş’in “Fenerbahçe ile bağlarımız kopmuştur” şeklindeki açıklamasını çokça kavisli bulduğunu belirterek; “Bu çeşit beyanatlardan çabuk uzak durulması gerekiyor. Kavisli bire bir açıklama, bu açıklamarın on paralık kimseye yarar getireceğini düşünmüyorum” dedi.

Share: