Faziletli kolesterolün belirtileri kıç tırnaklarında görülebilir

Kolesterin, metabolizmanın artağan çalışmasına apotr olduğu amacıyla vücutta yetişkin benzeri tumturak oynasa bile, faziletli seviyeleri his rahatsızlıkları veya damla kabil keyif sorunları riskini artırabilir. Efdal kolesterol antrparantez, arterleri tıkayan ve fut kaslarına dem akışını durduran periferik gelgel hastalığı (PAD) riskini dahi artırıyor.

PAD’ın belirtileri ise kadem tırnaklarında görülebiliyor. Harley Street Clinic’te danışman tıpkısı kardiyolog olan Dr Sami Firoozi, PAD’ın insan sağlığı üzerindeki riskleriyle ilişik namına “Doğrudan yaşamı tehdit etmese üstelik, buna hastalık olan ateroskleroz süreci, bazı bazı bacaklara kan akışının vahim şekilde kısıtlanması yerinde ortaya çıkan ciddi aza iskemisi kabilinden ciddi ve ölümcül sorunlara misil açabilir” açıklamasında bulundu.

Semptomlar dinlenme halindeyken dahi bacaklarda ve ayaklarda dokunaklı yanma ağrısı, cildin zaman, ak pak, hatasız ve cılız hale gelmesi ve bacaklarda kas kütlesi kaybı olarak sıralanıyor. Gayrı semptomlar ortada ise ise, ayak ve bacaklarda iyileşmeyen engelsiz yaralar ve bacak derisinin antipatik, uyuşuk ve kırmızıya dönmesi yahut şişmeye ve kokulu yara üretmeye başlaması bulunuyor.

Dr. Firoozi, belirtilerin görülmesi yerinde anne tanının konabilmesi için içki testi yapılmasını öneriyor: “Bu, yaşınıza, kilonuza, sigara içmece durumunuza, şeker hastalığı hastalığınız olup olmadığına yahut ailede erdemli kolesterol veya önsezi sorunları öyküsü olup olmadığına bağlı olacak.”

Uzmanlar açıkladı: Kolesterolü düşüren bir tane balık buymuş!

 

Kolesterolünüz yükseldiğinde hangi yapabilirsiniz?

 

Share: