Evden mücahede şampiyonu sektörler sigortacılık ve para

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Pandeminin başlangıcından bu yana evden emek uygulaması sektörler ortada ayrımlılık gösterdi. En erdemli evden mesai oranları ise para ve sigortacılık sektörlerinde görüldü. StatsCan’in april 2020 ve haziran 2021 arasındaki döneme yönelik derlediği verilere bakarak sigortacılık ve para sektörleri evden etkin yaşama sayısının arz faziletli olduğu sektörler oldu ve evden himmet oranı %73’e ulaştı.

Ilmî ve ustalık hizmetler sektörleri bile bu iki sektörün tezce arkası sıra geldi ve heybet %70 kendisine gerçekleşti. Investment Executive’mağara haberine bakarak bunun aksine bakım ve besin sektörlerinde çalışanların yalnızca %5’i bu dönemde evden faaliyet imkanına eş olabildi. 500 ve üstünde çalışanı kâin iri şirketlerin üstelik çalışanlarına evden himmet imkanı aşinalık oranı, 20 güç ve altı çalışanı mevcut beribenzer şirketlere kıyasla elan erdemli oldu.

Örneğin bilimsel ve maharet hizmetler sektörlerinde düz düz nazik şirketlerin çalışanlarının %80’i pandemi döneminde evden çalışırken, benzeri sektörlerde elan siftinlik şirketlerde çalışanların %54’ü evden çalıştı. Sektörler ve şirket büyüklükleri göz önünde bulundurulduğunda ortaya sâdır şişman farklılıklar işverenlerin korona virüs sonrasında bile uzaktan çalışmaya yönelik tercihlerinin benzer kriterler üstüne kurulacağı anlamına geliyor.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre eş bir şekilde Mal ve sigortacılık sektörlerinde da bir nice müşareket hem evden hem da ofisten düzentileme sistemi anlamına gelen melez düzentileme modelini benimsemeyi planlıyor.

Evden himmet oranını etkileyen sair faktörler ise dirimsel ve eğitim seviyesi oldu. Yüksek mahiye düzlük ve eğitim bilimi seviyesi faziletli çalışanların evden düzentileme oranı daha faziletkâr oldu. Örneğin her iki eşin birlikte çalıştığı ve dirimsel dağılımının en üst %10’luk kısmında meydan alan ailelerin %45’i pandemi döneminde evden çalıştı. Sunu altta %10’luk dilimde saha alan çiftlerin ise sadece %5’i evden mücahede fırsatı yakaladı. Veriler bir zamada bölgesel farklılıkları üstelik ortaya koydu. Ontario’bile çalışanların %37’si evden çalışırken, Atlantik Kanada ve Saskatchewan bölgelerinde işgücünün %20’si evden çalıştı.

Bu rakamların nedeni ise bölgeler beyninde göz dağılımlarında farklılık bulunması. Bire Bir zamanda iri soylu erki bölgelerde dahi evden çalışanların sayısı henüz yüksek oldu. Farklı faktörler ise gözyaşı ve eşey oldu. Genç çalışanlar, ileri yaştakilere nazaran elan çok evden çalıştı ve erkeklerin %27’si evden çalışırken, kadınların %35’i evden çalıştı. StatsCan verilerine bakarak bu süreçte 15 ile 64 yaş arası çalışanların %30’u evden çalışırken, 2016 yılında bu devlet %4’tü.

KPMG’ye 13 milyon sterlinlik alışılmadık ukubet

 

FED’mağara dijital mal planları kriptoyu pekâlâ etkileyecek?

 

Avrupa envestisman bankalarında değişim

 

Share: